Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Siirt’ten Trabzon’a “Güneydoğu Kardeşliği”

Siirt’ten Trabzon’a “Güneydoğu Kardeşliği”

Siirtli gazetecilerin de aralarında bulunduğu 9 ili kapsayan Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu, Trabzon’da bir araya geldiği Cemiyetiyle ortak basın açıklaması yaptı. “Biz hep bir ve beraberiz” pankartı açarak çok anlamlı bir kardeşlik mesajı verdi.

Haberin Tarihi: 14 Şubat 2018

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti, İçişleri Bakanlığı desteğiyle düzenlediği Güneydoğu Gazeteciler ile Kardeşlik yolu projesi kapsamında, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonuna bağlı Güneydoğu Anadolu Federasyonu bünyesinde bulunan Siirt, Batman, Mardin, Şırnak, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Adıyaman ve Kilis Gazetecileri Trazonda buluşarak kardeşlik mesajı verip “Biz hep bir ve beraberiz” pankartı açarak çok anlamlı bir kardeşlik mesajı verdi.

Güneydoğu’dan Trabzon’a giden basın mensupları ile Türkiye’nin birliği-beraberliği ve kardeşliği ile ilgili Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın açıklaması yaptılar.

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nin(TGC)  “Basın Mensupları Gönül Elçisi” projesi Trabzon’da 9-12 Şubat tarihleri arasında hayata geçiyor. Proje kapsamında Batman, Kilis, Şırnak, Mardin, Diyarbakır, Adıyaman, Şanlıurfa ve Gaziantep illerimizden 32 gazeteci Trabzon’a geldi. Kültürel gezi kapsamında gerçekleşecek etkinlikte Güneydoğudan gelen basın mensupları bu gün TGC’yi ziyaret ederek ilk olarak ülkemizin birliği-beraberliği ve kardeşliği noktasında ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdiler. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nin(TGC)  “Basın Mensupları Gönül Elçisi” projesi kapsamında Batman, Kilis, Şırnak, Mardin, Diyarbakır, Adıyaman, Şanlıurfa ve Gaziantep’ten Trabzon’a gelen 32 basın mensubu ve Merkezi Diyarbakır’da bulunan Güney Doğu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik ile Trabzon Gazeteciler Cemiyeti başkanı Yusuf Turgut ve Yönetim kurulu üyeleri, TSYD Trabzon şube Başkanı Murat Taşkın, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Sekreteri Ergun Ata, TRT Trabzon Bölge Müdürü Sami Serdar Şişman ve Trabzonlu basın mensupları ile birlikte Türkiye’nin birliği-beraberliği ve kardeşliği ile ilgili Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın açıklaması yaptı.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın