Şirvan’da Kayıp Olan Adam Bulundu

Şirvan’da Kayıp Olan Adam Bulundu

Siirt’in Şirvan ilçesinde 5 gün önce evinden ayrılan ve o andan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan 57 yaşındaki Bedrettin Kavit isimli zihinsel engelli adam, AFAD ekiplerinin başarılı çalışmaları sonucu sağ olarak bulundu.

Haberin Tarihi: 26 Eylül 2018

Jandarma ve köy korucularının da destek verdiği aramalarda AFAD ekipleri tarafından köyün yaklaşık 5 kilometre uzaklığında bir ağacın dibinde bitap düşmüş halde bulunan engelli adam sağlık ekiplerince yapılan sağlık kontrolünün ardından ailesine teslim edildi.

Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı Daltepe köyünde 5 gün önce evden ayrılan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Şirvan Daltepe köyü nüfusuna kayıtlı 57 yaşındaki Bedrettin Kavit’in kayıp ihbarı üzerine devreye giren Siirt AFAD ekipleri, bölgede geniş kapsamlı arama-tarama faaliyeti başlattı. Bölge Jandarma ve köy korucularının da destek verdiği arama çalışmalarını sıklaştıran ekipler, zihinsel olduğu öğrenilen 57 yaşındaki Bedrettin Kavit isimli engelli vatandaşı, köyün 5 kilometre uzaklığındaki bir alanda bitap düşmüş halde buldu. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan engelli adam, ailesine teslim edildi. Ailesinin sevinci ise görülmeye değerdi. Kendilerine sağ salim kavuşturulan engelli adamın ailesi, arama çalışmalarında ter döken tüm ekiplere teşekkür etti.

5 gün boyunca evden uzakta dağ-taş demeden dolaşan Bedrettin Kavit isimli engelli adamın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın