Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

SOKAK IŞIKLANDIRMA MOTİF ÇALIŞMALARI İLE SİİRT RENGÂRENK OLACAK

SOKAK IŞIKLANDIRMA MOTİF ÇALIŞMALARI İLE SİİRT RENGÂRENK OLACAK

Siirt’e estetik bir görünüm kazandırmak için bir dizi proje çalışmasını hayata geçiren Siirt Belediyesi, kentin birçok alandaki kaldırım, refüj ve caddelerde görsel ışıklandırma motif çalışması başlattı.

Haberin Tarihi: 12 Mart 2018

Siirt Belediyesi yol yapım ve çevre düzenlemesinin ardından cadde ve sokaklarda başlatılacak ışıklandırma çalışmaları ile Siirt farklı bir havaya bürünecek.

Siirt Belediyesine bağlı Park Bahçeler ve Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından İl Merkezinde başlatılan Işıklandırma çalışmalarıyla birlikte, cadde ve sokaklar daha canlı ve aydınlık bir görüntüye kavuşacak. Projenin amacında, Şehrin cadde ve sokaklarında iyileştirme olduğuna dikkat çeken Siirt Belediyesi’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, “İlimizde yapılan ışıklandırma ve motif çalışmalarıyla birlikte ilimizde eksikliği ve sorunları belirlenen cadde ve sokaklarda yapılacak aydınlatma çalışmaları ile bu sorunun iyileştirilmesi hedeflenmektedir. Böylece güvenliğin sağlanması için de ihtiyaç olan ışıklandırma çalışmaları ile ilimiz estetiğe kavuşacak, cadde ve sokaklarımız hoş ve güzel bir görünüm kazanacaktır” denildi.

Proje kapsamında ayrıca, kaldırım ve caddelerde bulunan direklerde yapılması planlanan motifli ışıklandırma çalışmaların kısa zamanda başlanacağı bildirildi.

 

Bir Yorum Yazın