SU KESİNTİSİ İLE İLGİLİ DUYURU

SU KESİNTİSİ İLE İLGİLİ DUYURU

İlimizde yaşanan su kesintileri ile ilgili Siirt Belediye Başkanlığı açıklama yaparak arızanın giderilmesi için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Haberin Tarihi: 23 Nisan 2019

Siirt Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü (SİSKİ) tarafından yapılan açıklamada; “İlimizde yaşanan aşırı yağışlar nedeniyle Hesko isale hattında arıza meydana geldi. Siirt iline su akışının sağlandığı Hesko isale hattında meydana gelen heyelanlar nedeniyle boru hatlarında arızalar oluşmuştur. İlimize su akışının sağladığı Hesko İçme suyu hattında meydana gelen arızaya müdahale eden Siski Müdürlüğümüz arızanın giderilmesi için hummalı bir çalışma başlattı. Belediyemiz iş makineleri ve personelimiz ile yoğun bir çalışmayla hesko hattında meydana gelen arıza, bir noktada giderildikten sonra hatta su verme aşamasına geldik” ifadeleri kullanıldı.

Çalışmalarına ara vermeden devam eden ekipler arızanın bitme aşamasına geldiğini belirtiler.

 

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • i
    25 Nisan 2019 22:00 Kullanıcı Profili

    su hayattır. neredeyse her sene su akışının sağlandığı Hesko isale hattında heyelanlar olmakta ve bu su kesintilerine neden olmaktadır.haliyle halk su kesintileriyle zor düruma düşmektedir.bu kesintilerin önlenmesi için ramazan ayı be bayramlar gelmeden ciddi önlemler alınmasını istiyorum. Şimdiden kolay gelsin.

Bir Yorum Yazın