Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

TAŞBAŞI (RASIL HACAR) “YOL SORUNU” ÇÖZÜME KAVUŞTU

TAŞBAŞI (RASIL HACAR) “YOL SORUNU” ÇÖZÜME KAVUŞTU

Binlerce türküye, öyküye konu olan Botan Vadisinin eşsiz doğa güzelliği ile yerli ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğrayan Taşbaşı (Rasıl Hacar) doğa parkı mesire alanı düzgün ve kaliteli bir yola kavuştu.

Haberin Tarihi: 09 Temmuz 2018

Siirt Valiliği, İl Özel İdare Genel Sekreterliği tarafından yürütülen çalışma ile daha önce dar ve bir aracın geçebildiği yoldan gidilen Rasıl Hacar doğa parkına gidiş-dönüşlü bir yol yapıldı.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Hıfzullah Canpolat,” Siirt Valisi Sayın Ali Fuat Atik’in talimat ve destekleri ile doğa turizmine kazandırılan Rasıl Hacar doğa parkına gidiş-dönüşlü yolun tamamlanarak hizmete girdiğini söyledi.

Rasıl Hacar doğa parkının Siirt’in ve bölgenin önemli bir tabiat harikası olduğunu kaydeden Canpolat “Botan vadisinin eşsiz manzarasının doya doya seyredilebildiği, doğa turizmi açısından çok büyük bir önem taşıyan Taşbaşına yolu düzgün olmadığı için ve oraya giden araçlar dar yolda zorlandıkları için birçok insanımız gitmekten kaçınıyordu. Biz bu durumu göz önünde bulundurarak bağlar arasında ikinci bir yol açarak gidiş dönüşlü yol haline getirdik. Yolun kalitesini de yükselterek, kilitli parke taşı döşedik. Bu yolun tamamlanması ile birlikte her yıl burayı görmeye gelen ve on binlerle ifade edilen ziyaretçi sayısı katlanarak artacaktır. Artık vatandaşlarımız ailece gelip burada daha önce kurumumuz tarafından Dika desteğiyle yapılan tesiste harika doğayı seyredip güzelce zaman geçirebilecekler.” dedi.

Yeni yolun yapımı ile birlikte doğa parka gidenlerin sayısında büyük bir artış bekleniyor.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın