Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

TERMİNAL BİNASI İHALESİ YAPILDI

TERMİNAL BİNASI İHALESİ YAPILDI

Siirt havalimanındaki çalışmaların son aşamaya geldiği belirtiliyor. Milletvekili Osman Ören yaptığı açıklamada Havalimanındaki düzenleme çalışmalarının ardından uçuşlarda pilotlara yardımcı olan ALS sisteminin yerleştirilmesine başlandığını ifade etti.

Haberin Tarihi: 08 Kasım 2018

Ören yaptığı yazılı açıklamada, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak ile konuyu görüştüğünü belirterek “Siirtlilerin haklı özlemi hava ulaşımında son aşamaya geldik. Havalimanında ki onarım ve düzenleme çalışmaları tamamlandı.Elektronik sistemlerin takılmasına başlandı.Bu kapsamda pilotların inişlerinde yardımcı olan Als sistemi takılıyor.Bu çalışmaların en kısa zamanda tamamlanmasının ardından inşaallah havalimanımızda tarifeli uçak seferleri başlamış olacak.Öte yandan havalimanımızın modern bir terminal binasına kavuşması içinde önemli bir merhale aşıldı.Havalimanın yeni ve modern terminal binasının ihalesi gerçekleşti.” Dedi.

Ören, ihale sürecinin ardından buradaki inşaat çalışmalarına başlanacağını belirtti.

Dhmi Siirt Havaalanı onarımı son aşamasına gelirken (Als cihaz yerleştirme)yeni terminal binamızın proje ihalesi bugün yapıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın