Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Tillo’ya İlk Kez Verilen Doğalgazla Kahve Pişirildi

Tillo’ya İlk Kez Verilen Doğalgazla Kahve Pişirildi

Doğalgaz altyapı çalışmalarının devam ettiği Siirt’in Tillo ilçesinde, basınç düşürme ölçümünün ardından doğalgaz kullanımına hazır hale getirilen bir eve ilk doğalgaz verildi. Doğalgazın verildiği evde cezvede kahve pişirilerek, davetlilere ikram edildi.

Haberin Tarihi: 16 Aralık 2017

Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın, SİBADAŞ Bölge Müdürü Mustafa Yardımcı, şirket yetkilisi Evren Karyağdı, Mühendis Mahfuz Altındağ ve diğer yetkililerin katılımıyla düzenlenen törende, Seydanlar Mahallesi Vatan Sokakta abone işlemleri tamamlanan Abdulhakim İlhan’a ait eve doğalgaz verildi.

Odun ve kömür derdinden kurtulduklarını aktaran Abdulhakim İlhan adlı ev sahibi, “Çok mutluyum. Çok neşeliyim, Allah başkanımızdan, Enerji Bakanımızdan ve sayın cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Eskiden kömür çıkarıyorduk yukarıya, odun indiriyorduk aşağıya. Artık o külfetten kurtulduk. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Evin küçük hanımı ise çok mutlu olduğunu dile getirerek, sobalı evin cefasını kadınların ve kızların çektiğini,  artık İl dışından gelen misafirlerin Tillo’da yakınlarının yanında kalabileceğini söyledi. Doğalgazın verildiği evde cezvede kahve pişirilerek, davetlilere ikram edildi.

6 ay içinde İç hattı tamamlanan 200 ile 250 daireye doğalgaz verilmesi planlanıyor

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın