TIP FAKÜLTESİNE DOĞRU

TIP FAKÜLTESİNE DOĞRU

HASTAHANENİN DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Haberin Tarihi: 15 Nisan 2019

Siirt Üniversitesine bağlı olarak kurulması kesinleşen tıp fakültesinin kadro oluşumuna ilişkin çalışmalar devam ederken, mevcut devlet hastanesinin tıp fakültesinin eğitim araştırma ve uygulama hastanesine dönüştürülmesine ilişkin resmi işlemlerde devam ediyor.

Rektör Prof.Dr.Murat Erman “afilasyon” çalışmaları olarak adlandırılan süreci yakından takip ettiklerini ve en kısa bir sürede tamamlanması için çaba harcadıklarını söyledi.

Bu konuda İl Sağlık Müdürlüğü ile protokol imzaladıklarını hatırlatan Prof.Dr.Erman bu protokolün Sağlık Bakanlığına gönderildiğini ve buradan da Maliye Bakanlığına gönderileceğini belirtti. Bu onayların alınmasının ardından dönüşüm çalışmalarının başlayacağını ifade eden Prof.Dr.Erman “Bu onayların ardından dönüşüm çalışmalarını en kısa sürede tamamlayacağız.Bu konuyu çok yakından takip ediyoruz. Bir yandan bu çalışmaları takip ederken, öte yandan öğretim üyesi alımını da sürdürüyoruz.İlk ilanda 24 ikinci ilanda da 15 olmak üzere 39 öğretim üyesi alımına gittik. Bunlarında işlemleri devam ediyor. Bu işlemlerin bitmesinin ardından gelip Siirt halkına sağlık hizmeti vereceklerdir.” Dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın