Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Ücretsiz Deneme Sınavı Yapılacak

Ücretsiz Deneme Sınavı Yapılacak

Siirt Belediyesi, İstanbul Aydın Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Siirt Merkez ve İlçelerinde bulunan 11 ve 12. Sınıf Lise öğrencilerine ücretsiz Deneme sınavı gerçekleştiriyor.

Haberin Tarihi: 08 Şubat 2018

Türkiye geneli 600 bin öğrencinin katılacağı Deneme Sınavına Siirt İl ve İlçelerinden 8500 öğrenci katılacak. 9 Şubat 2018 Cuma Günü saat 10.00’da gerçekleştirilecek Deneme Sınavı öncesi Siirt Belediyesi konferans salonunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Bilgilendirme toplantısına Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Zekeriya Butur, İstanbul Aydın Üniversitesi Bölge Koordinatörü Şeref Kor, Siirt İl ve İlçeleri Lise Müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Zekeriya Butur yaptığı konuşmada, Siirt İli ve Merkez İlçeler dahil 54 okulumuz Deneme sınavına girecek. Bu sınav Siirt’te ilk olacak ama son olmamasını diliyorum. Belediyemize Eğitime katkılarından dolayı başta Belediye Başkanımız Ceyhun Dilşad Taşkın’a ve İstanbul Aydın Üniversitesi yetkililerine Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkür ediyorum.

Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, “Bizler el birliği ile hep birlikte bayrak yarışı halinde toplumumuzun geleceği adına neler yapabiliriz bunu düşüncesi içerisindeyiz. Burada hep birlikte Siirt’in geleceğine, Ülkenin geleceğine bir şeyler katmaya çalışıyoruz. Eğitim ile ilgili sizlerden gelecek talepleri önümüzü açacak, destek olmamız gereken konulara siz eğitimcilerden bilgi alma ihtiyacı duyuyoruz. Okullarımıza yapımsal sorunlar ile ilgili bir takım çalışmalar yapıyoruz. Bu sene biraz daha fazla oranda destek olmaya çalışacağız. Yapacağımız bu sınav bir yarış değil, öğrencilerimizin durumlarını görebilme adına ve Siz öğretmenlerimizin de öğrencilerin durumlarını görebilme adına Siirt Belediyesi olarak küçük bir destek vermiş olduk. Bu desteği de İstanbul Aydın Üniversitesinin vasıtasıyla vermiş olduk. Öğrencilerimiz bir yarış havasına girmesinler sadece kendileri ile yarışsınlar. Kendi gelecekleri ile ilgili karar verebilecek bir yön ve yöntem belirleyebilsinler. Öğrencilerimizin Üniversiteyi kazanmaları çok kıymetli fakat bu toplumun geleceği için tekrar ifade etmek istiyorum, ne üniversite ne makam ne gelecekte ki kazanacakları paralar hepsi bir yana önemli olan iyi insan yetiştirebilmek, yaptığı iş ne ise onun en güzelini yapmasını sağlamak hepimiz için en önemlisi. Bu vesile ile bize bu desteği sağlayan İstanbul Aydın Üniversitesine teşekkür ediyor ve sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, İstanbul Aydın Üniversitesi Bölge Koordinatörü Şeref Kor’a Siirt Belediyesi Seramik kursu öğrenciler tarafından yapılan Çini işlemeli saat hediye etti. Bilgilendirme toplantısı çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Bir Yorum Yazın