ULUSLARARASI EL-CEZERİ İNOVASYON GÜNLERİNDE PROJELER YARIŞIYOR

ULUSLARARASI EL-CEZERİ İNOVASYON GÜNLERİNDE PROJELER YARIŞIYOR

Siirt Üniversitesi tarafından düzenlenen “4. Uluslararası El Cezeri İnovasyon Günleri”nde öğrencilerin hazırladığı 31 proje yarışıyor.

Haberin Tarihi: 21 Haziran 2019

Siirt Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi bünyesinde düzenlenen “4. Uluslararası El Cezeri İnovasyon Günleri”nde sergilenen 31 projeyi, Rektör Prof. Dr. Murat Erman, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hıfzullah Canpolat, KOSGEB İl Müdürü Ömer Erkılıç, DİKA Siirt Koordinatörü Ekrem Dirican, Dicle Elektrik Dağıtım Siirt İl Müdürü Naci Obut, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Sağlam, kamu kurum temsilcileri ve akademisyenler inceledi.
Siirt Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Murat Erman, yaptığı açıklamada, “4. Uluslararası El Cezeri İnovasyon Günleri”nin üniversite tarafından proje pazarı uluslararası olarak tasarlandığını belirtti.
“El Cezeri İnavasyon ve proje pazarı her yıl kalitesini artıracak”
30’un üzerinde projenin sergilendiğini belirten Erman, Üniversitemiz Bilgisayar Mühendisliği Elektrik Elektronik Mühendisliği yanı sıra ilimiz dışından da katılımcıların projelerini teşhir etme ve anlatma imkanı oldu. Üniversitemiz kamu sanayi işbirliği noktasında da yeni ufuklar açma potansiyeline sahip. Bu çerçevede akıllı elden, akıllı restoran, pastaneden eğitim öğretim teknolojileri gibi hayatın çok farklı alanlarında çok güzel tasarımları görmekteyiz. Geleneksel olarak düzenlenen El Cezeri İnavasyon ve proje pazarı her yıl kalitesini artırarak ve daha geniş kitlelere hitap ederek devam ediyor. Önümüzdeki yıllarda da inşallah farklı ülkeler, farklı üniversitelerde sürdürmeye devam edeceğiz.”
Üniversitede farklı alanlarda proje, yayın ve patent sayılarının her geçen gün artış gösterdiğini belirten Erman, bu kültürün akademisyenlerin yanında öğrencilerin de istifade edeceğini amaçladıklarını kaydetti.
2 gün boyunca sergilenecek etkinlikte, yarışmada dereceye girenlere ödülleri verilecek.

 

Bir Yorum Yazın