VALİ ALİ FUAT ATİK, ATATÜRK’ÜN SİİRT’TE GELİŞİNİN 103. YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

VALİ ALİ FUAT ATİK, ATATÜRK’ÜN SİİRT’TE GELİŞİNİN 103. YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

Vali Ali Fuat Atik, Atatürk’ün Siirt’te gelişinin 103. Yıl Dönümü Dolayısıyla Mesaj Yayınladı.

Haberin Tarihi: 12 Eylül 2019

Vali Atik Mesajında;

“Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ilimizi teşrifinin 103’ncü yıldönümünde bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum.

Kazanılan her türlü zaferin milletin eseri olduğunu ifade eden Atatürk, 14 Eylül 1916’ tarihinde ilimize teşrif etmişlerdir. Gazi Mustafa Kemal’i ağırlamanın sevincini ve onurunu yaşayan Siirtliler, dün olduğu gibi bugün de aynı şevk ve heyecanla Cumhuriyete ve demokrasiye sahip olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yürütülen Kurtuluş Savaşı, halkımızın vatan ve millet sevgisi, sabrı, azmi ve imanı ile kazandığı tarihi bir savaştır. Aziz milletimizin o zor günlerde ortaya koyduğu birlik, beraberlik, azim ve kararlılık bugün de ülkemizin güçlü bir devlet olarak dünya milletleri arasında her geçen gün yükselmesinin en önemli kaynağıdır.

Bugün için herkes bilmelidir ki, Mukaddes vatanımızın her karış toprağında dalgalanan al bayrağımızın bekasına göz diken, milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan şer odaklarının ve destekçilerinin her türlü hain planlarına karşı mücadelemizi sürdürüyor, istiklal ve istikbalimize aynı kararlılıkla sahip çıkmaya devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü silah arkadaşlarını, tüm aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Siirtli Hemşerilerimin ‘14 Eylül Şeref Gününü’ kutluyorum.”

 

Ali Fuat ATİK

Vali

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • CİNDİ
    13 Eylül 2019 17:06 Kullanıcı Profili

    bu güzel ve anlamlı yazı için ADD siirt il temsilciliği ve üyeleri olarak sizleri tebrik ederiz başarıların devamını dileriz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor SİİRTLİ hemşehrilerimizin 14 EYLÜL şeref günü kutlu olsun

Bir Yorum Yazın