Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

VALİ ALİ FUAT ATİK, KEMERLİ KÖYÜNDE VATANDAŞLARLA BULUŞTU

VALİ ALİ FUAT ATİK, KEMERLİ KÖYÜNDE VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Siirt il Merkez ilçesi Kemerli Köyünü ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Vatandaşlarla bir araya geldi. Sorun ve isteklerini dinledi.

Haberin Tarihi: 31 Aralık 2017

Vali Atik, eşi Fulya Atik, 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yavuz ve eşi Dilek Yavuz, Siirt Belediye Başkan vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, İl Jandarma Komutanı Albay Kemal Benek, İl Emniyet Müdürü vekili Saruhan Kızılay, Siirt Merkez ilçeye bağlı Kemerli köyünü ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.

Köy meydanında vatandaşlar tarafından karşılan Vali Atik, Köy evinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Vatandaşlara tek tek söz veren Vali Atik, köyün sorun ve taleplerini dinledi.

Köylülerle bir süre sohbet eden Vali Atik,“9 Eylül 2017tarihinde Kemerli Köyümüzde eli kanlı terör örgütü tarafından yapılan hain ve kalleş saldırı sonucu Mehmet Salih Arslan Kardeşimiz şehit edilmişti. Şehidimize bir kez daha Allahtan rahmet diliyor, Arslan ailesine ve kemerli köyü sakinlerine başsağlığı diliyorum.“ dedi.

Kırsalda yaşayan vatandaşların yaşam standartları yükseltmek için büyük bir çaba harcadıklarını kaydeden Vali Atik, Kemerli köyü ile Bağgöze köyü arasında 4,5 km’lik stabilize yolun köydes projeleri kapsamında 2018 yılı yatırım programına alınarak, yolun asfaltlanacağını ayrıca Köy içindeki yollara parke taşları döşeneceğini belitti.

ŞEHİT MEHMET SALİH ARSLAN ADINA TAZİYE EVİ YAPILACAK

Vali Atik, Şehit Mehmet Salih Arslan’ın adının yaşatılması amacıyla köye bir taziye evinin yapılacağını ifade ederek, yine köyde daha önce bölücü terör örgütü tarafından cep telefonu direklerinin bulunduğu alanın patlatıldığını köyde iletişim konusundaki sıkıntıların da çözüleceğini sözlerine ekledi.

VALİ EŞİ VE KOMUTAN EŞLERİ ARSLAN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Eşi Fulya Atik ve Komutan eşleri bölücü terör örgütü tarafından kalleşçe şehit edilen şehit Mehmet Salih Arslan’nın ailesini ziyaret

ederek, bir süre görüştü. Arslan ailesine tekrar başsağlığı dileyen Bayan Atik, aile bireyleri ile görüşerek, yeni yıllarını kutladı.

KÖY MEYDANINDA ÇOCUKLARIN VALİ SEVİNCİ

Vali Atik, daha sonra köy meydanında toplanan çocuklarla bir araya gelerek, kendileri ile bir süre sohbet etti. Çocukların eğitim durumunu soran Vali Atik, beraberinde getirdiği çeşitli oyuncakları çocuklara dağıttı.

Kemerli köyünde yeni yapılması planlanan Karakol Komutanlığı alanında incelemelerine devam eden Vali Atik, askeri yetkililerden bilgi aldı.

Burada görevli Mehmetçikleri de ziyaret eden Vali Atik, kendileri ile bir süre sohbet ederek, kendilerine moral verdi, yeni yıllarını kutladı.

Kemerli köyünde incelemelerini tamamlayan Vali Atik ve beraberindeki heyet daha sonra Siirt’e döndü.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Veleye murat
  2 Ocak 2018 23:05 Kullanıcı Profili

  gerçekten güzel haberlere imza arıyorsunuz, aşağıdaki konularda haberlestirebilirseniz ilimiz adına faydalı olacaktır.

  TIP FAKÜLTESİ

  POLİS OKULU ARKASİNDAKİ YENİ CEVRE YOLUNUN ARKASİNDAKİ CUKUR ALANA DİKMEN VADİSİ GİBİ GOLETLİ PARKLİ İLİMİZİN CEHRESİNİ DEGİSTİRECEK GUZEL BİR PRESTİJLİ PROJE YAPİLABİLİR

  ESKİ MAHALLEYE KENTSEL DONUSUM

  ESKİ SEBZE HALİNİN YERİNE TASARLANAN PROJENİN YAPİLMASİ

  ASKERİ ALANLARİN SEHİR DİSİNA TASİNMASİ BU GERCEKTEN İLİMİZİN SEHİRLESMESİ ADİNA İYİ OLACAKTİR

  MEVCUT KEZER KOPRUSUNUN BİR KAC KİLOMETRE ALTİNA ADIYAMAN’DA Kİ MİSİSİ KOPRUSU BENZERİ BİR KOPRU YAPİLARAK SİİRT KURTALAN ARASİ ON KİLLOMETREYE YAKİN KİSALTİLABİLİR

  DELİKLİ TASİN ORAYA TELEFERİK YAPİLABİLİR

  ZİRAAT BANKASİNİN YERİNİZE GUZEL GORSELİ MEYDANA GUZELİK KATACAK BİR CAMİİ YAPİ

Bir Yorum Yazın