Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

VALİ ALİ FUAT ATİK’İN ‘30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’ KUTLAMA MESAJI

VALİ ALİ FUAT ATİK’İN ‘30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’ KUTLAMA MESAJI

Siirt Valisi Ali Fuat ATİK, ’30 Ağustos Zafer bayramı’ dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Haberin Tarihi: 28 Ağustos 2018

Vali Atik Mesajında;

“İstiklal Savaşı’nı taçlandıran, Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunu müjdeleyen, tüm imkânsızlıklara rağmen, Milletimizin sarsılmaz azmi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan büyük zaferin 96’cı yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

Ülkemizin, devletimizin temellerinde yer alan yüksek ruh ve şuur, milletçe sahip olduğumuz vatan sevgisi ve hürriyet aşkı, hangi şart altında olursak olalım her zaman canlı kalacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, ekonomik ve siyasi bağımsızlığına barış ve kardeşlik iklimine yönelik hain saldırılar karşısında, aziz milletimizin sergilediği birlik ve beraberlik ruhu ile hürriyetine ve istikbaline sahip çıkma kararlılığını sürdürmekte olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere güvenli bir şekilde devretmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Tüm Siirtli hemşerilerimin ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının, zafer bayramını en içten duygularımla kutluyorum.”

Ali Fuat ATİK

Vali

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın