VALİ ATİK, EMNİYET MENSUPLARI VE AİLELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

VALİ ATİK, EMNİYET MENSUPLARI VE AİLELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası münasebetiyle Baykan ilçesinde emniyet mensupları ve aileleri ile bir araya geldi.

Haberin Tarihi: 06 Nisan 2019

Baykan Kaymakamlığı ev sahipliğinde düzenlen programa; Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Fırat, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, Baykan Kaymakamı Mehmet Tunç, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nihat Özen, emniyet mensupları, aileleri ve çocukları katıldı.

Polis ailelerine hitap eden Vali Atik, ‘Bu onurlu camianın bir üyesi olmaktan büyük bir şeref ve mutluluk duyduğunu ifade ederek, babasının da polis olduğunu, polis çocuğu olarak büyüdüğünü ve aynı kazandan yemek yediğini dolayısıyla bu şerefli camianın sorularını en iyi bilenlerden bir olduğunu’ söyledi.

Polis gününü kutlayan Vali Atik, ‘Bu yılki kutlamalarda polis aileleri ve çocuklarıyla birlikte olmak istedik, bu vesile ile kutlamaların ilkini bugün Baykan ilçemizde gerçekleştiriyoruz.’ dedi.

Polis ailelerine çocuklarını mutlak suretle okumaları gerektiğini tavsiye eden Vali Atik, ‘Polis camiamızın zor şartlarda görev yaptıklarını biliyoruz. Gelecekteki en büyük sermayemiz olan çocuklarımızı çağın gereklerine uygun okutmalıyız. Bu duygularımla, görevini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyorum.’ diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Atik, polis aileleri ve çocuklarıyla bir süre sohbet ederek, istek ve taleplerini dinledi.

Program, çocuklara çeşitli hediyelerin dağıtılması ile sona erdi.

 

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Ferit Yılmaz

Editör
Ramazan Sevilgen (misbah_olay56@hotmail.com) , Siirt'te Net

Adresimiz
Bahçelievler Mahallesi Türktelekom Karşısı / Siirt

Ajans Telefonu
+90 541 224 12 11

Ajans Fax

Ajans Mail
misbah_olay56@hotmail.com