VALİ ATİK, ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERLE İFTARDA BULUŞTU

VALİ ATİK, ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERLE İFTARDA BULUŞTU

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, şehit ve gazi aileleriyle iftarda bir araya geldi.

Haberin Tarihi: 21 Mayıs 2019

Siirt Valiliği ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce Polisevinde şehit aileleri için düzenlenen iftar programında konuşan Vali Ali Fuat Atik, terör örgütü PKK’nın hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını kaydetti.

Bu topraklar uğruna binlerce şehit verildiğini ifade eden Atik, “Acımız, derdimiz, davamız bir. Davamız vatan. Yeri gelecek hepimiz bu vatan, bu bayrak, bu devlet uğrunda şehit olacağız. Çünkü bu topraklar kolay vatan olmadı. Yaşadığımız toprak parçasını vatan kılan şehitlerimizin, sizlerin canparelerinin bu topraklara akıttığı kandır.” diye konuştu.

Eruh ilçesi Yassıdağ (Çırav) bölgesinde 3 gün önce 3 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda güvenlik korucusu Reşit Koçak’ın şehit olduğunu anımsatan Atik, aziz şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

Güvenlik güçlerinin dağları teröristlere dar ettiğini belirten Atik, şöyle konuştu:

“Sizler müsterih olun, hiçbir şehidimizin kanını yerde bırakmayacağız. Hesabını çok ağır bir şekilde soracağız. Sizlerin canını yakanlara inanın bu dünyayı cehenneme çevireceğiz, biz buna ant içtik. Terörle mücadele kararlılıkla sürüyor. Bu topraklarda devlete uzanan elleri kıracağız, uzanan dilleri de keseceğiz. Allah sizlerden razı olsun. Evlatlarınızı eşlerinizi, çocuklarınızı bu devlete bu millete feda ettiniz. Şehit aileleri olarak sizlere ne yapsak azdır. Bu topraklarda yaşamaya devam ettikçe mücadelemiz devam edecektir ama bu topraklarda yaşamamızı istemeyen dış güçler, hainler bizi rahat bırakmayacaktır. Milleti ve devleti sevmenin bir etnik kökeni yok. Etnik köken önemli değil, devlete ve millete bağlılık önemlidir. Onun için tüm şehit aileleri devlet nezdinde çok kıymetlidir.”

Vali Atik, terörle mücadelede kendilerine büyük destek veren Siirtlilere teşekkür etti.

İftar programı, İl Müftüsü Ahmet Altıok’un okuduğu duayla sona erdi.

Programa, Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Fırat, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Gökhan Marakçı, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri de katıldı.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın