VALİ ATİK, VE BELEDİYE BAŞKAN V. YATIRIMLARI DENETLEDİLER

VALİ ATİK, VE BELEDİYE BAŞKAN V. YATIRIMLARI DENETLEDİLER

Vali Ali Fuat Atik, ve Belediye Başkan v.Taşkın’la beraber üretim tesislerinde incelemelerde bulunarak, il merkezinde yapımı devam eden yatırımları denetledi.

Haberin Tarihi: 28 Ocak 2019

Vali Ali Fuat Atik, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın ile birlikte Siirt Organize Sanayi Bölgesi’nde 10 bin metrekare kapalı alanda bez torba üretimi yapan “Lamino Bez Torba üretim Tesisi” ve Gökçebağ beldesi yakınlarında süt ve süt ürünleri üretimi yapılan çiftlikte incelemede bulundu.

Ülkemizin en büyük tesislerinden birisi olan bez zorba imalat tesisinde üretilen ürünleri inceleyen Vali Atik, işletme sahibi Recep Ertaş’tan bilgi aldı. Vali Atik, herkesin sıfır atık projesine sahip çıkması gerektiğini ve naylon ürün kullanımından kaçınılması gerektiğini söyledi.

İşadamlarını ve sanayicileri bir kez daha yatırım yapmaya davet eden Vali Atik, devletimizin ve hükümetimizin sunduğu teşviklerin çok önemli bir fırsatlar sunduğuna dikkat çekti.

Daha sonra Gökçebağ yolu üzerinde bulunan Murat Çiftliğini ziyaret ederek, incelemelerine devam eden Vali Atik, işletme sahibi Burak Kayra’dan bilgi aldı, burada üretilen süt ürünlerini inceledi.

Vali Atik daha sonra Siirt Belediyesi tarafından yapımı devam eden Modern Kesimhane inşaatı ve Kızlar Tepesi Park inşaatlarını yerinde denetleyerek, Belediye Başkan Vekili Taşkın’dan bilgi aldı.

Vali Atik Kardeş Belediyeler projesi kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden ‘Kızlar Tepesi Parkı’ projesinin %90 oranında tamamlandığını, en kısa sürede Siirtli vatandaşlarımızın hizmetine sunulacağını belitti.

Vali Atik, Parkın, 44 dönüm arazi üzerinde kurulduğunu, 3 dönüm alana sahip Gölet’i, Macera Parkı, 750 kişilik Anfi Tiyatrosu, yürüyüş alanları, bisiklet yolu, kafeteryaları ile Siirt’in en büyük sosyal ve yeşil alanlarından biri olduğunu sözlerine ekledi.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın