Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

VALİ ATİK, YARALI ASKERİ HASTANEDE ZİYARET ETTİ

VALİ ATİK, YARALI ASKERİ HASTANEDE ZİYARET ETTİ

Baykan ilçesine bağlı Çukurca köyü kırsalından ilçe merkezine dönen sivil bir aracın bölücü terör örgütü PKK’lı teröristler tarafından yapılan hain saldırıda bir asker şehit olurken, bir uzman çavuş ve bir güvenlik korucusu yaralandı.

Haberin Tarihi: 24 Temmuz 2017

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, yaralı askerleri Siirt Devlet Hastanesinde ziyaret ederek, sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

Yaralıların sağlık durumları hakkında hastane yetkililerinden bilgi alan Vali Atik, daha sonra yaralı uzman çavuşu alnından öptü.

Hastane çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Atik, bu tür terör saldırıların terörle mücadeledeki azimlerinden vazgeçiremeyeceğini söyledi.

Vali Atik, “Bölücü terör örgütünün hain saldırısı sonucu bir askerimiz şehit oldu. 2 yaralımız var. Yarlılarımızın hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Bizler devlet olarak dimdik ayaktayız. Bu saldırılar ne bizim gücümüzü tüketir ne de bizi terörle mücadeledeki azmimizden vazgeçirtir. Sonuna kadar terörle azimle ve kararlılıkla mücadele edeceğiz. Şehidimize Allah’tan gani gani rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.” dedi.

Vali Atik’in hastane ziyaretine; Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Vali Yardımcısı Yunus Koç ve Siirt Emniyet Müdürü Mustafa Tokyay eşlik etti.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın