Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

VALİ ATİK’TEN, ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET

VALİ ATİK’TEN, ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, 1993 yılında Şirvan ilçesine bağlı Daltepe köyünde bölücü terör örgütü PKK tarafından yapılan katliamda şehit edilen Ahmet ve Tahsin Kayğaş’ın ailesini konutunda ziyaret etti.

Haberin Tarihi: 24 Şubat 2019

Şehit babası Veli Kayğaş ve aile bireyleriyle bir süre sohbet eden Vali Atik, sorun ve taleplerini dinledi.

Şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Vali Atik, “Terör örgütü PKK’nın Şirvan ilçemize bağlı Daltepe köyünde aralarında bebek ve çocuk ve yaşlıların bulunduğu sivil vatandaşlara yönelik 1993 yılında gerçekleştirdiği katliam, tüm iğrençliği ile tarihe kara bir leke olarak geçmiştir.” dedi.

Şehit ailelerinin acılarının millet olarak paylaşıldığını ve devletin her zaman yanlarında olduğunu kaydeden Vali Atik, “Devletimiz ve milletimiz şehitlerimizin emanetlerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecektir.” diye konuştu.

Şehit aile ziyaretine, İçişleri Bakanlığı Kardeşlik Projesi Koordinatörü Ahmet Külekçi ve Gazeteci Yazar Turgay Beşyıldız ‘da katıldı.

Şehit aile ziyaretini tamamlayan Vali Atik, Alan Mahallesinde çocuklarla bir araya gelerek, satranç takımı ve futbol topu dağıttı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın