YAMAÇ PARAŞÜTÜNÜN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ ÖN BAŞVURUSU YAPILDI « Siirt'te Net

SON DAKİKA

YAMAÇ PARAŞÜTÜNÜN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ ÖN BAŞVURUSU YAPILDI

Bu haber 24 Ekim 2015 - 9:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Siirt Geliştirme ve Kalkındırma Derneği tarafından hazırlanan Siirt’te Yamaç Paraşütünün Geliştirilmesi projesi ön başvurusu Dicle Kalkınma Ajansı Siirt yatırım Ofisine yapıldı.

Siirt Yatırım Destek Ofisi tarafından teknik destek sunulan, Siirt Geliştirme ve Kalkındırma Derneği tarafından hazırlanan Yamaç Paraşütünün Geliştirilmesi Projesi ile Siirt’te halen atlama yapılan alanların detaylı tespiti, tanıtım ve atlayış verilerinin oluşturulması ve atlayıcılar için mobil atlama merkezi kurulması planlanmaktadır.

Siirt’te uzun yıllar yamaç paraşütünün geliştirilmesi ile uğraşan Dr. Taşkın Tuna ÖZKILIÇ proje ile ilgili “projenin geçmesi durumunda Siirt’te ulusal etkinliklerin dahi gerçekleştirilmesi mümkün olacaktır.” dedi.

DİKA’NIN DOĞRUDAN FAALİYET DESTEĞİ BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

Dicle Kalkınma Ajansı tarafından açılan Doğrudan Faaliyet Desteği ile kamu kurumlarının, derneklerin, vakıfların ve kar amacı gütmeyen kuruluşların 85.000 TL’ye kadar olan projeleri desteklenmektedir.

Bölgenin kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, Bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesinde acil tedbirlerin alınmasına, Bölgenin yenilikçilik ve girişimcilik kapasitesini geliştirmeye yönelik iş geliştirme merkezleri, teknoloji geliştirme merkezleri, teknoparklar gibi kuruluşların ve bunların tesislerinin kurulması amacıyla yapılacak fizibilite benzeri ön çalışmalar gibi bölge için önemli olabilecek stratejik eylemlerin başlatılmasına ve gerçekleştirilmesine ve büyük hacimli yatırım kararlarına kısa vadede etki edilmesi ve yönlendirilmesine katkı sağlanmasına yönelik faaliyetlerin desteklendiği program (Doğrudan Faaliyet Desteği) 13 Kasıma kadar başvuruya açıktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.