YARALANAN GÜVENLİK KORUCUSUNU KONUTUNDA ZİYARET ETTİ

YARALANAN GÜVENLİK KORUCUSUNU KONUTUNDA ZİYARET ETTİ

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Çat kapı aile ziyaretinin ardından önceki haftada yaralanan güvenlik korucusu Mikail Kızlı’ı konutunda ziyaret etti.

Haberin Tarihi: 27 Mayıs 2019

Vali Ali Fuat Atik eşi Fulya Atik ile birlikte 17 Mayıs 2019 tarihinde Eruh ilçe kırsalında düzenlenen terör operasyonunda yaralanan güvenlik korucusu ‘Mikail Kızıl’ı konutunda ziyaret edip, geçmiş olsun’ dileğinde bulundu.

Kızıl’a geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Atik, kendileri ile bir süre sohbet etti. Sorun ve taleplerini dinledi.

Ailenin Asel Kızıl adındaki 2 aylık kızını seven Vali Atik ve eşi Fulya Atik, beraberinde getirdiği çeşitli hediyeleri aileye takdim etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Güvenlik korucusu Mikail Kızıl, Vali Atik’in yiğit bir Vali olduğunu kendilerine her zaman destek olduğunu belirterek, teşekkür etti.

Kızıl, biran önce sağlığına kavuşup, arkadaşlarıyla birlikte operasyonlara katılmak istediğini ifade etti.

Terörle etkin mücadelenin kararlılıkla devam ettiğini belirten Vali Atik, “Devletimizin güvenlik birimlerine sıkılan her kurşunun misli misli bedelini terör örgütüne ağır bir şekilde ödetiyoruz. Ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar, ne yaparlarsa yapsınlar onları inlerine gömeceğiz.” dedi.

Ziyaret sonunda Vali Atik, şanlı al bayrağımızı Kızıl’a hediye etti.

Aile ziyaretlerini tamamlayan Vali Atik ve eşi Fulya Atik’e mahalledeki çocuklar sevgi gösterisinde bulundular.

Vali Atik’in aile ziyaretinde, Aile, Çalışma ve sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Gökhan Marakçı ve İl Basın Halkla İlişkiler Müdürü M. Şükrü Uras hazır bulundu.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın