YARGITAY BİRİNCİ BAŞKANI İSMAİL RÜŞTÜ CİRİT’TEN SİİRT VALİLİĞİNE ZİYARET

YARGITAY BİRİNCİ BAŞKANI İSMAİL RÜŞTÜ CİRİT’TEN SİİRT VALİLİĞİNE ZİYARET

Yargıtay Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca ve beraberindeki heyet, Vali Ali Fuat Atik’i ziyaret etti.

Haberin Tarihi: 14 Mart 2019

Siirt’te düzenlenen Birinci Tıp Zirvesine katılan Yargıtay Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca, Hâkimler Savcılar Kurul Üyesi Alp Arslan, 14. Hukuk Dairesi Üyesi Hikmet Onat ve beraberlerindeki heyet, Vali Ali Fuat Atik’i ziyaret ederek, bir süre görüştü.

Valilik Şeref defterinin imzalanmasının ardından misafirlerini makamında ağırlayan Vali Ali Fuat Atik, Yargıtay Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca ve tüm misafirleri Siirt’te görmekten mutluluk duyduklarını ifade etti.

Vali Atik, misafirlerine Siirt’in huzur ve kardeşlik kenti olduğunu belirtti

Yargıtay Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit’te yaptığı konuşmada” kültür ve medeniyet şehri Siirt’e olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Vali Atik, konuşmaların ardından misafirlerine ziyaret anısına Türk bayrağı işlemeli Siirt Tiftik Battaniyesi takdim etti.

Siirt Valiliği ziyaretlerini tamamlayan Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit daha sonra sırasıyla Siirt Adliye Sarayı, Siirt Barosu ve Siirt Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

Başkan Cirit ve beraberindeki heyet daha sonra Taş Başı (Rasıl Hacar)’na geçerek, botan vadisinin eşsiz doğa güzelliğini izledi. Yetkililerden bilgi aldı.

Tillo Seyir terasında incelemelerine devam eden Başkan Cirit daha sonra ilçedeki tarihi ve kültürel mekânları gezdi.

Başkan Cirit’in ziyaretlerine, Siirt Ak Parti Milletvekilli Osman Ören, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Fırat, Baro Başkanı Av. Nizam Dilek, İş adamı Ethem Sancak ve diğer yetkililer katıldı.

 

Bir Yorum Yazın