Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Yasin Aktay, Erdoğan’ın Başdanışmanlığına Getirildi

Yasin Aktay, Erdoğan’ın Başdanışmanlığına Getirildi

AK Parti Siirt Milletvekilimiz Prof. Dr. Yasin Aktay, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Dış İlişkilerden sorumlu başdanışmanlığına getirildi

Haberin Tarihi: 04 Eylül 2017

AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, yaptığı açıklamada; AK Parti Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay’ın, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Dış İlişkilerden sorumlu başdanışmanlığı görevine getirildiğini açıkladı.

AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, “Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Dış İlişkilerden sorumlu Başdanışmanlığına getirilen milletvekilimiz Prof. Dr. Yasin Aktay’a yeni görevinde başarılar diledi.

Yeni görevinde muvaffakiyetler diliyorum. Hayırlı olsun” mesajını paylaştı.

Prof.Dr.Yasin Aktay, geçen dönemde AK Parti İnsan Haklarından sorumlu Genel Başkan yardımcılığını yapmıştı.

Siirtli vatandaşlar, AK Parti Siirt Milletvekilimiz Prof. Dr. Yasin Aktay’ın AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Dış İlişkilerden sorumlu başdanışmanlığına getirilmesini büyük bir sevinçle karşıladı.

Yasin Aktay Kimdir ?

Prof.Dr. Yasin Aktay, 1966 yılında Siirt’te dünyaya geldi.

ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nde 1990’da lisans; 1993’te yüksek lisans; 1997’de de doktorasını bitirdi. 1999 yılında Uygulamalı Sosyoloji Anabilim dalında doçent, 2005 yılında da Kurumlar sosyolojisi Anabilim dalında profesör oldu.

1992 Eylül’ünde araştırma görevlisi olarak girdiği Selçuk Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde halen öğretim üyesi.
2001 ve 2004 yıllarında ABD’nin değişik üniversitelerinde araştırtmalar yapıp ders veren Aktay, 1991 yılında bir grup arkadaşıyla birlikte çıkarmaya başladığı Tezkire dergisinin ve 2002 yılında yayımlanmaya başlanan Sivil Toplum dergisinin editörlüğünü yaptı.

Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Ankara merkezli Stratejik Düşünce Enstitüsü’nün onursal başkanıdır.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın