Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

YASİN AKTAY’DAN TÜRKİYE’Yİ KARALAYAN HDP’Lİ VEKİLE TARİHİ CEVAP

YASİN AKTAY’DAN TÜRKİYE’Yİ KARALAYAN HDP’Lİ VEKİLE TARİHİ CEVAP

AK Parti Siirt Milletvekili Prof Dr Yasin Aktay, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nde HDP’li Ertuğrul Kürkçü’ye sert tepki gösterdi. Aktay, Zeytin Dalı Harekatı’nı karalamaya çalışan HDP’li vekili “Bu savaş kesinlikle Kürt halkına karşı değil sadece, HDP’li Kürkçü’nün propagandasını yaptığı PKK terör örgütüne karşı yapılıyor” sözleriyle eleştirdi.

Haberin Tarihi: 27 Ocak 2018

AK Parti Genel Başkan Danışmanı, Siirt Milletvekili Prof Dr Yasin Aktay, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Toplantısına katıldı. Avrupa Komisyonunda konuşan Aktay, Türkiye’ye yönelik skandal suçlamalarda bulunan HDP’li Ertuğrul Kürkçü’ye sert tepki gösterdi.

HDP İzmir Milletvekili Kürkçü, Avrupa Konseyi’nde konuşmasında Türkiye’ye yönelik ağır suçlamalarda bulundu. Kürkçü’den sonra Özgür Demokratlar Grubu adına söz alan AK Parti milletvekili Yasin Aktay, konuşmasına Kürkçü’nün bu sözlerinin Türkiye’yi tanımayanları çok yanılttığını ve Avrupa Konseyi üyelerinin bu yolla tam bir dezenformasyona maruz bırakıldıklarını söyleyerek başladı.

Aktay sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye bu değil, bu Türkiye için son derece haksız bir tasvir. Türkiye bilakis savaş mağduru çocuklara yardımıyla ön plana çıkmış bir ülke. Ne yazık ki, benden önceki konuşmacı ve arkadaşlarının sıkça yaptığı bir şey bu. Açıkça dezenformasyon yapıyorlar. Güneydoğu’da bahsedilen savaş da terör örgütünün yürüttüğü ve çocukları kullandığı son derece çirkin bir savaş. Orada devlet değil PKK terör örgütünün yıkıcı faaliyetleri var. Devlet ise yaraları tamir etmekle uğraşıyor. Türk devletini sanki Kürtlere karşı savaş veren bir devlet olarak resmediyorlar. Ben Kürtlerin de oyunu alarak gelmiş, o bölgenin insanlarını aralarında ayırım yapmadan temsil eden bir milletvekiliyim. Bu savaş kesinlikle Kürt halkına karşı değil sadece, maalesef sayın benden önceki konuşmacının propagandasını yaptığı PKK terör örgütüne karşı yapılıyor.”

“TERÖR ÖRGÜTÜ ÇOCUKLARI SİLAH ALTINA ALIYOR”

AK Partili Aktay, teröristlerin çözüm sürecinde dahi çocukları silahaltına aldığına dikkat çekerek, “Aslında, savaş mağduru çocuklarla ilgili bu rapor dolayısıyla, Türkiye’nin yaşamakta olduğu tam da bu soruna dikkat çekmek gerekiyor. PKK terör örgütü sadece 2014 ve 2015 yılları arasında yani Türkiye hükümetiyle çözüm süreci içinde olduğu esnada iki binden fazla çocuğu kaçırarak silahaltına aldı. Bu çocukların bir kısmı HDP’li belediyelerin yönettiği il ve ilçelerde başlattığı hendek teröründe Türk güvenlik güçleriyle çatışmaya sürüklendi. Bir kısmı yaralandı, bir kısmı öldü. Bu Kürt çocuklarının çoğu ise Suriye’deki çatışma bölgelerine PYD – JPG saflarında savaşmak üzere nakledildi. PKK ve PYD arasındaki özdeşliğin en açık göstergelerinden biri de budur zaten” değerlendirmesinde bulundu.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • Süleyman
  8 Şubat 2018 13:26 Kullanıcı Profili

  Misbah müdürüm bu yorumumu yayınlayacağınızı sanmıyorum yinede yazıyorum bunu Şu bay sayın muhterem vekilimiz (Ben ona oy verdim ama onun karakaşı karagözü için vermedim AKpartiye dahası Reise oy verdim eminim %90 oy verenlerin bu şekilde vermiş ) birazda şuna buna cevap verdiği gazatelere televizyonlara çıktığı kadar halkın içine çıksa tanısa siirtlileri bilse bitirilemeyen kurtalan yolunu bitirse havaalanını açmaya çalışsa herkesin vekili olsa daha iyi daha hakkaniyetli daha adil olmazmı bir kaç yalaka onun twetlerini beyenip öve öve bitiremiyor mesele bir kaç kişi değil mesele halkın çoğunluğu memmnunsa ALLAHTA memnun olur yoksa gerisi boş gerisi hava

 • Süleyman
  9 Şubat 2018 12:55 Kullanıcı Profili

  Misbah Müdürüm dün yazdıyım yorumumu yayınlamazsın diye demiştim ama yayınlamışsun tşk ederim gazteci dediyin tarafsız olmalı haktan yana olmalı doğrucu davut olmalı doğruları yazar tarafsız olursa halkın yanında deyeri olur yoksa halkın gözünde bir hiç olur gaztecilik çok önemli gazteciler yansız tarafısz daha doğrusu memleketten yana taraf olurlarsa çok şey deyişir siyasiler yöneticilerden çaba görülür memleket için haydin görelim bunları böyle davranan gaztecilerin ALLAH YARDIMCILARI OLSUN BOL RIZIK VERSİN Allahın verdiği rızık daha bereketli daha helal daha şifalıdır tekrar tşk ederim misbah müdürüm

 • Cengiz
  13 Şubat 2018 14:40 Kullanıcı Profili

  MÜdür beyim bende yukarıdaki yorumlara katkı eklesem yayınlarmısın bilmem ama inşallah yayınlarsın SÜleyman arkadaş gibi bende ikilemdeyim acaba yayınlanırmı diye.
  Müdürüm Bende akparti kurulduğundan bu tarafa tüm seçimlerde oy verdim ama kimsenin karakaşı karagözü için vermedim zaten Osman Ören hariç diğer tüm vekil adayları vekiller dışarda yaşayan siirti bırakıp gitmişlerden atanmış hele son zamandaki kendi mesai partici arkadaşlarının çoğunu daha tanıma fırsatı bulamamış çünkü şu tv senin o tv onun bu kanal onun su kanal onun dolanıp durmaktan asıl meselelere zamanı kalmıyor zavallı garibin KARARLIYIM BU DEFA YERLİ İÇİMİZDE YAŞAMAYAN BİRİLERİ ADAY OLURSA akpartiye oy yok İstikamet MHP Tabi Reise oy verecez aama diğerlerinde MHP hele hele EGEMEN GELSE VE merven sahnede dolaşanlarda olsa hiç ama hiç vermeyeceğiz bir çok hemşehrimizin düşüncesi budur kal salıcıkla ve yorumumu yayınlamanı bekliyorum

Bir Yorum Yazın