Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

YASİN AKTAY’IN GİRİŞİMLERİ NETİCE VERDİ: TERMALE YABANCI SERMAYE DESTEĞİ GELİYOR

YASİN AKTAY’IN GİRİŞİMLERİ NETİCE VERDİ: TERMALE YABANCI SERMAYE DESTEĞİ GELİYOR

Ak Parti Genel Başkan Danışmanı, Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay’ın girişimleri sonuç vermeye devam ediyor. Katarlı bir firma başta ilimiz olmak üzere ülkemizde yapılacak olan jeo termal tesislere sermaye desteği verecek.

Haberin Tarihi: 13 Şubat 2018

Sermaye desteğinin verilmesine ilişkin ön anlaşma imzalandı. Ön anlaşma, Prof. Dr. Yasin Aktay ve Başbakanlık Müşaviri Ekrem Direkçi’nin de hazır bulunduğu bir törende, Ülkemizin bu alandaki öncü kuruluşlarından biri olan Doğan Jeo Termal Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Doğan ile Katarlı CNG Global firması adına Hamdo M. Abdulkarım tarafından imzalandı.

Ülkemize yabancı sermayenin girişi açısından büyük önem arz eden bu anlaşmayı imzalayan Doğan Jeo Termal Grubu, ilimizde bir süreden beri çalışmaları devam eden Garnevenin sıcak suyu ile Kezer Bölgesinde yeni bir termal tesisi kurulması için çalışma yürütüyor.

Milletvekilimiz Prof. Dr. Yasin Aktay konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada ilimize yatırımcıyı çekmek için büyük çaba harcadığını belirterek, “Hükümetimizin ülkemize yabancı sermayenin girişini sağlama yönündeki çabalarına katkı sağlayacak olması açısından bu ön anlaşma önem taşıyor. Ayrıca bu ön anlaşma ile Katarlı firma ilimizde termal tesisi kuracak olan firmaya de destek vermiş oluyor. İlimizdeki tesisin kurulması yönünde de önemli bir adım olarak görüyoruz. Bu ön anlaşma ilimize yatırımcıları davet ve yatırım yapmaya ikna yönünde harcadığımız çabaların bir sonucudur. Bundan sonrada yatırımcılara ilimizin yatırım imkanlarını anlatmaya ve onları ilimizde yatırım yapmaya davet etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Anahtar Kelime: ,

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

  • Cengiz
    13 Şubat 2018 14:33 Kullanıcı Profili

    Müdürüm ilinizde termal tesisi kuracak firma hangisi bu firma kime ait bunuda yazarsanız halk dahada bilinçlenir kim ne yapıyor kim kiminle çalışıyor firma kurucuları kimler geçmişi becerisi samimiyeti anlaşılmış olacak evet Müdürüm umar ve dilerimki hem yorumumu yayınlar hemde sorduğum sorulara açıklık getirirsiniz şimdiden tşk ederim

  • Hamiddin
    22 Şubat 2018 20:38 Kullanıcı Profili

    Bak arkadaş arkadaşlarımızla yazıyoruz yazıyoruz yayınlamıyorsun yayınlasan yücelirsin yayınlamadıkça gözümüzde küçülüyorsun da küçülüyorsun değil müdür istersen genel müdür ol. tercih seninyapılacak bu termale yani germaveye hava yoluyla yolcu taşırız artıko zaman havaalanı yetmez ne büyük bir nimet bir yatırım yapanıda biliyor insanlar dahasınıda biliyor bana ne garnaveden batman kurtaln yolu siirt pervari yolu havaalanı lazım arkadaş isteyen istediği kadar reklam yapsın bu halk artık yemiyor ve nedenini sayıyor anlatabildimmi arkadaş

Bir Yorum Yazın