Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

YATIRIMLARDA ANCAK YARIYA ULAŞTIK

YATIRIMLARDA ANCAK YARIYA ULAŞTIK

Siirt İl Koordinasyon Kurulu 2018 yılı son toplantısı yapıldı. Valilik toplantı salonunda Vali Ali Fuat Atik Başkanlığında yapılan toplantıda, 2018 yılında ilimizde gerçekleştirilen yatırımlar ele alındı.

Haberin Tarihi: 17 Ekim 2018

Vali Atik toplantının açılış konuşmasında İlimiz genelinde 2018 Ekim ayı itibariyle 351 proje üzerinde çalışmalar yapıldığını belirtti. Vali Atik ”Bu projelere ayrılan ödenek miktarı 572 Milyon 346 Bin TL olup 238 Milyon 43 Bin TL harcama yapılmıştır. Projelerin nakdi gerçekleşmeleri % 42, fiziki gerçekleşmesi ise % 55 olmuştur. 351 projeden 115’i tamamlanmış, 140’ı devam etmekte, 28’i ihale aşamasında ve 68 projeye de çeşitli nedenlerden dolayı henüz başlanamamıştır.” Dedi.

Vali Atik projelerin gerçekleşme oranlarının memnuniyet verici olmadığını belirterek kamu kurum ve kuruluş yöneticilerinden daha çok çalışmalarını istedi.

Vali Atik’in açılış konuşmasının ardından yatırımcı kamu kurum ve kuruluş müdürleri gerçekleştirdikleri yatırımlar hakkında bilgi verdiler.

Kurum müdürlerinin ardından Vali Atik havalimanındaki çalışmalar hakkında havalimanı yetkililerinden bilgi aldı. Vali Atik, havalimanın bir an önce hizmete girmesi gereken hassasiyeti gösterdiklerini belirtti. Havalimanın yaklaşık iki sonra hizmete girebileceği belirtildi.

Vali Atik toplantının kapanışında yaptığı konuşmada kamu kurumlarının daha aktif çalışmaları ve yatarımları zamanında gerçekleştirmeleri gerektiğini belirterek çalışılmadan alınan paraların haram olduğunu belirtti.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Kadir
    17 Ekim 2018 11:37 Kullanıcı Profili

    yıl sonuna yaklaştık ve yatırımlarda yarıya ulaşılmış ne kadardahizmet gelmiş memlekete

Bir Yorum Yazın