Yaz Spor Okulları Kayıtlarına Başlandı

Yaz Spor Okulları Kayıtlarına Başlandı

Öğrencilerin yaz tatili için dört gözle bekledikleri yaz spor okullarına kayıtlar başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen bu yıl bir ilk gerçekleştiriliyor.Daha önceki yıllarda il merkezi ve bazı ilçelerde açılan yaz spor okulları, Pervari dahil bu yıl ilk defa bütün ilçelerimizde açılıyor.

Haberin Tarihi: 30 Mayıs 2019

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüsam Olgaç bu yıl aralarında yüzme, güreş, tekvando, karate, badminton, voleybol, basketbol, masa tenisi ve futbol gibi branşlarında bulunduğu 20 civarındaki spor branşında çocuk ve gençlere hizmet vereceklerini söyledi.

Kayıtların başladığını belirten Olgaç “ Amacımız yaz tatillerinde çocuk ve gençlerimizin boş zamanlarını yararlı aktivitelerle geçirmelerini, bedensel ve ruhsal gelişimlerine katkıda bulunmaktır. Her geçen yıl hizmet verdiğimiz spor branş sayısını arttırıyoruz. Yine bu yıl bir ilki gerçekleştiriyoruz. Daha önceki yıllarda il merkezi ve bazı ilçelerde hizmet veriyorken, bu yıl Pervari dahil bütün ilçelerimizdeki çocuk ve gençlerimize hizmet vereceğiz. Anne babaları, çocuk ve gençlerin kayıtlarını yaptırmaya davet ediyorum. ” Dedi.

Kayıtların kontenjanlarla sınırlı olduğunu belirten yüzme, basketbol, voleybol ve futbol gibi bazı spor branşlarında kontenjanların  dolmak üzere olduğunu ifade etti.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın