YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

2019-2020 eğitim ve öğretim yılı başladı. Eğitim ve öğretim yılı ile ilköğretim haftasının başlaması nedeniyle tüm ülkede olduğu gibi Siirt’te de tören düzenlendi.

Haberin Tarihi: 09 Eylül 2019

Halide Kutlualp İlkokulunda düzenlenen tören havanın aşırı sıcak olması nedeniyle Vali Ali Fuat Atik’in talimatıyla kısaltıldı .

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende, Milli Eğitim Bakanlığında daire başkanı olarak görev yapan Niyazi Kaya bir konuşma yaparak, Bakan Ziya Selçuk ve bakanlığın yeni eğitim politikalarını anlattı.

Dünyada önce tarım ve ardından sanayi ile uğraşan toplumların dünyaya egemen olduklarını belirten Kaya “Artık yeni bir çağdayız. İnovasyon çağındayız. Bu çağın gereklerine uymamız gerekiyor. Okulu artık diploma ile artık yalnızca bilgilerle sınırlamayız. Sayın bakanımız ve sayın cumhurbaşkanımız eğitimi bir dava olarak görüyor.”dedi.

Vali  Ali Fuat Atikte  hava sıcaklığının aşırı  olması nedeniyle programı kısa kestiklerini belirterek başladığı kısa konuşmasında havaların aşırı sıcak olması nedeniyle programı kısalttıklarını ifade etti ve öğretmenle öğrencilere başarılar diledi.

Tören 8. ci sınıf öğrencilerinin 5.ci sınıf öğrencilerine çiçek takdimi ile sona erdi.

Törenin ardından öğrencilerle de hatıra fotoğrafı çektiren Vali Atik, öğretmenler odasında öğretmenlerle bir süre sohbet etti.Vali Atik buradaki konuşmasında ülkemizdeki bu tür düzenlenen törenlerin formatının değiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Bir Yorum Yazın