YENİ SEMT PAZARLARI MÜJDESİ

YENİ SEMT PAZARLARI MÜJDESİ

Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, semt pazarını ziyaret ederek esnafla kahvaltı yaptı ve sorunlarını dinledi.

Haberin Tarihi: 20 Eylül 2018

Semt pazarındaki pazarcı esnafı ile kahvaltı yapan Taşkın daha sonra esnafı tek tek ziyaret ederek sohbet etti. Pazarcı önlüğünü takan Başkan Taşkın, ailesi ile birlikte pazar alış verişini yapan Siirt Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Koray Özrenk’in satın aldığı sebzeleri tarttı.

Ziyaretinin ardından basına açıklamalarda bulunan Başkan Taşkın, pazarcı esnafının köklü bir kültürü yaşattıklarını belirterek ”Pazarcı esnafımızla keyifli bir kahvaltı yaptık. Hoşça dakikalar geçirdik. Köklü bir kültürü yaşatıyorlar. Sabırlı hoşgörülü insanlar nahoş olaylara yer vermiyorlar. Bu günde onlarla sohbet ederek sorunlarını dinledik. Bilindiği üzere daha önce semt pazarımız yoktu.   Bu  modern pazarı oluşturduk. Hemen yanında bir otoparkımız bulunuyor. Arabasıyla pazar alış verişine gelen vatandaşlarımız belirli bir süre bu otoparktan da ücretsiz bir şekilde yararlanarak alış verişlerini yapabiliyorlar. “ dedi.

Başkan vekili Taşkın, kentin semt pazarına uzak kesimlerinde yeni pazar yerleri oluşturmak içinde yer arayışı içerisinde olduklarını sözlerine ekledi.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Recep
    23 Eylül 2018 14:37 Kullanıcı Profili

    Müdürüm Başkan bey güzel adam tebessümü devamlı görmek mümkün sık sıkta esnaf ziyaretlerinde bulunuyor ancak halkın sitemleri neden hep yanında aynı kişiyi götürüyor belki insanların derdi var sıkıntısı var şikayeti var neden değişik insan götürmüyor bazı insanların havasından geçilmediği söyleniyor ne idi ne oldu delisi olanlara dikkat edilmeli vatandaş böylelerini hiç sevmiyor

Bir Yorum Yazın