Yeni Yol Açma Çalışmaları Devam Ediyor

Yeni Yol Açma Çalışmaları Devam Ediyor

Siirt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler mahallelerde kaldırım, yol açma ve asfaltlama çalışmalarına hız vererek hizmet atağını sürdürüyor.

Haberin Tarihi: 10 Ekim 2018

Siirt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen yeni yol açma çalışmaları Veysel Karani Mahallesi Toki konutları mevkiinde devam ediyor.

Program dahilinde belirlenen ihtiyaçlara göre çalışmalarını farklı bölgelerde aynı anda devam ettiren Fen İşleri Müdürlüğü, bu kapsamda henüz yapılaşmanın olmadığı veya yapılaşmanın gelişmeye başladığı bölgelerde de yeni yolları vatandaşların hizmete sunmayı hedefliyor.

Bu kapsamda yeni yol açma, genişletme, kumlama ve stabilize çalışmalarını aralıksız sürdüren Siirt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yeni toki evlerini Mirza Ağa konutları yolunu birbirine bağlayan 500 metre uzunluğunda, 12 metre genişliğinde yeni bir yol daha açma çalışmasına başladı. Fen İşleri ekiplerinin greyderler eşliğinde yeni yol açma çalışması tüm hızıyla devam ederken Yeni yol, önümüzdeki haftalarda stabilize ve kumlama çalışmaları tamamlandıktan sonra trafiğe açılması hedefleniyor. Yeni açılan yollar, ulaşım sorunu yaşayan vatandaşlara rahat bir nefes aldırırken, Siirt’in gelişimine de katkı sağlıyor.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Veleye
    11 Ekim 2018 13:03 Kullanıcı Profili

    Bir önceki yorumuma ek olarak bu hizmetler için topu sadece belediye ile valiliğe atmış gibi olmuş burda onlarla birlikte kentimizin mütahitleri ve işadamları da taşın altına elini koymalı hatta bence medya olarak sizlerin de konsensus oluşması için bağlantı sağlmanız çok iyi olur. Evet Siirtte gerçekten doğalgaz varken ısınma problemi yokken bir villa mahallesi oluşturulması inanın çok yüksek maliyetli olmayacaktır böylece kentteki insanlar da bu yaşam şekli sayesinde daha mutlu mesut olacak dışardan kentimize memur olarak gelen kişilere de cazibe yaratacak

Bir Yorum Yazın