Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Zübeyde Hanım Lisesi ” Üşüyen Kimse Kalmasın ” projesi Start Aldı

Haberin Tarihi: 09 Kasım 2016

Başlatılan kampanyada toplanan giyim malzemeleri ve alınan çeşitli erzak malzemesi, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak kente sığınan Suriyeli ailelere ve ihtiyaç sahibi olan ailelere dağıtıldı.

Okul Müdürü İdris Yolbaş, yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimizle beraber ihtiyaç sahibi aileler belirlenerek kış ayında ” Üşüyen Kimse Kalmasın ” kampanyamızla ailelere destek olmak amacıyla bir kampanya başlattık. Öğrencilerimiz ve okul idaremizin desteklediği kampanyayla çeşitli giyim malzemeleri ve erzak malzemesi toplandı. Suriyeli kardeşlerimiz, her şeylerini ülkelerinde bırakarak ülkemize gelmek zorunda kaldılar. Burada da, zorlu yaşam koşullarında ayakta durmaya çalışıyorlar. Sadece devletimizin değil, sivil toplum kuruluşları ve halkımızın da yardımına ihtiyaçları var. Biz okul olarak onlarla ensar, muhacir ilişkisi kurmaya, öğrencilerimizin topladığı giyim malzemelerini, elimizden geldiğince ulaştırmaya çalışıyoruz. Amacımız, ülkelerindeki iç savaştan kaçan ve ilimize sığınan Suriyeli kardeşlerimizin kış mevsimi öncesi bir nebze de olsa yardımcı olabilmektir” dedi .

Yolbaş, Suriyeli ailelere ve ihtiyaç sahiplerine yönelik başlattıkları ” Üşüyen Kimse Kalmasın ” projesi çalışmalarının devam edeceğini sözlerine ekledi.

Projeye destek veren Öğrencilerden Cennet Ergül, ” Üşüyen Kimse Kalmasın ” kampanyasıyla ihtiyaç sahibi ailelere destek olarak kış ayında ailelerin üşümeyecek olması bizleri çok mutlu etti. Böyle güzel bir okulda okuyor olmaktan mutluluk duyuyorum.” dedi.ında bulundu.

Üşüyen Kimse Kalmasın ” projesi çalışmalarına katılan Siirt Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü İdris Yolbaş, Okul Aile Birliği Başkanı Misbah Yılmaz öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

 

Siirt Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerince başlatılan ” Üşüyen Kimse Kalmasın ” projesi kapsamında ihtiyaç sahiplerine giyim ve erzak yardımında bulunuldu.

Bir Yorum Yazın