GELECEK PARTİSİ BİRİNCİ OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI GENEL BAŞKAN DAVUTOĞLU İÇİNDE OLMADIKLARI BİR DENKLEMİN KURULMASI İMKANSIZDIR « Siirt'te Net

SON DAKİKA

GELECEK PARTİSİ BİRİNCİ OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI GENEL BAŞKAN DAVUTOĞLU İÇİNDE OLMADIKLARI BİR DENKLEMİN KURULMASI İMKANSIZDIR

Bu haber 22 Kasım 2020 - 15:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gelecek Partisi Siirt il teşkilatı birinci olağan kongresi yapldı.Kongreye katılan genel başkan Ahmet Davutoğlu yaptığı konuşmada ülkenin gündemindeki konulara değinde ve seçimlere girmeye hak kazanan Gelecek Partisinin içinde olmadığı bir denklemin kurulmasının imkansız olduğunu söyledi.

Bir düğün salonunda gerçekleşen kongrede ilk konuşmayı kurucu il başkanı Özgür Öztürk yaptı. Haziran ayında bu görevi aldıktan sonra hızlı bir çalışma içerisine girdiklerini ve teşkilatlanma çalışmalarını çok kısa bir sürede tamamladıklarını belirten Öztürk vatandayların büyük bir ilgisi ile karşılaştıklarını söyledi.

Partisinin Siirt İl Kongresi’nde konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Artık seçimlere katılma hakkı kazanmış olan Gelecek Partisi olmaksızın bir siyasi denklem kurulması imkansızdır.” dedi.

Ülkeyi cehaletiyle ve kibriyle ekonomik bir felakete sürükleyen Hazine Maliye Bakanı’nın istifasında da, AK Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan’ın geçmişte kenara ittiği isimleri tekrar devreye sokma çabasında da, unuttuğu reform, hukuk, adalet gibi kavramları hatırlamasında da Gelecek Partisi rüzgarının oluşturduğu siyasi iklimin büyük etkisi vardır” iddiasında bulunan Davutoğlu, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem önerilerini görüşmek için tüm partilerden randevu istediklerini belirtti.

MHP G enel Bayşkanı Devlet Bahçeliye yüklenen Davutoğlu “Sayın Bahçeli sistem önerimizi paylaşma ve genel bir istişarede bulunma teklifimizi “ancak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini konuşuruz” diyerek olumsuz bir cevap verdi. Sayın Bahçeli’ye komşuluk ve misafirperverlik hukukunun en güzel örneklerinin sergilendiği Siirt’ten sesleniyorum. Bu toprakların örfünde ve töresinde kapıyı çalan misafire hayır demek yoktur; selam verenin selamını şartlı almak da yoktur. Ayrıca bugün parlamenter sistemin adını bile duymak istemeyen Sayın Bahçeli’ye kendi programlarını okumasını tavsiye ediyorum. MHP programının 41. sayfasında aynen şöyle yazıyor: “Parlamenter demokrasilerde egemenliğin yegâne sahibinin millet olduğuna, siyasi iktidarların meşruiyetinin milli iradeye dayandığına, milli iradenin tecelli ettiği yegâne merciin ise Türkiye Büyük Millet Meclisi olduğuna inanmaktayız. “  dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan “Olumsuz cevap verirse bu cevap ile son günlerde dile getirdiği reform ve yeni dönem söyleminin lafta kaldığını kendisi de göstermiş olur.Emin olun, sadece bir tek bizim ülkemizde bu sorumsuz iktidar olanı biteni kenarda seyretti. Herkes vatandaşının derdine düştü bu iktidar kendi derdine düştü. Herkes vatandaşımın cebine bu zor zamanda nasıl para koyabilirime kafa yordu. Bu iktidar vatandaşın cebinden daha fazla nasıl para alırıma kafa yordu. Dünyada enflasyon sıfırken Türkiye’de enflasyonu çift haneli rakamlara çıkardılar. Dünyada ve Türkiye’de ekonomik faaliyet durma noktasına gelmişken biz de çift haneli enflasyon, çift haneli faiz, çift haneli işsizlik alıp başını gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘acı reçete’ sözlerine de değinen Prof. Dr. Davutoğlu ekonomi yönetimini şu sözlerle eleştirdi: Hayırdır, bu millet size ne kötülük yaptı da acı reçete yazıyorsunuz. Hani ekonomimiz uçuyordu, şahlanıyordu. Ne oldu? Aylardır söylüyoruz, defalarca tekrarladık. Bu iktidar liyakatsizliği, beceriksizliği ve sorumsuzluğu ile ülkeyi iflasa sürüklüyor. Sonunda 2002’ye getirip anahtarı bırakıp kaçıp gidecekler. Dediğimiz çıktı mı? Ne oldu iki hafta önce? Bu şahlanan, güçlenen, uçan ekonominin başındaki bakan anahtarı atıp, kaçıp gitti mi? Buradan açıkça söylüyorum: Bu demokrasiden, insan haklarından, haktan, hürriyetten, hukuk devletinden, liyakatten, ciddiyetten ve ahlaktan nasibini almamış iktidar da anahtarı bırakıp gidecek! Devleti aile şirketine, Türkiye’yi kimsenin ağzını açamadığı bir askeri garnizona çevirmenin faturasıdır bu. Hem faizi artırıp hem faizden şikayet edemezsiniz. Ne yapıyorsunuz Allah aşkına? Milletin aklıyla mı dalga geçiyorsunuz? Siz bu yaklaşımla hangi reformu yapacaksınız. Kendi kendisine muhalefet eden bir iktidar nasıl bir garabettir. Faizleri siz artırdınız Sayın Erdoğan! Türkiye’nin en yüksek faizlerini ödeyen hükümeti sizin hükümetiniz. Milletin alın terini faize gömen sizin hükümetiniz. Bugün faizler bankalarda yüzde 20’leri gördüyse bunun sebebi sizin liyakatsiz yönetiminiz. Hem faizi artırıp hem faizden şikayet edemezsiniz. Hem hukuk devletini felç edip hem de adaletsizlikten şikayet edemezsiniz. Hem ifade hürriyetini yok edip hem de insan haklarından bahsedemezsiniz, Bu millet bu kadar tutarsızlığı kabul etmez.” Şeklinde konuştu.

AK Parti’nin gündeminde olan yargı reformuna da değinen Prof. Dr. Davutoğlu “Somut olaylar ve olgularla hukuk kuralları arasında uygun illiyet bağı kurulmaksızın ve hiçbir muhakeme sürecinden geçmeksizin verilen gerekçesiz tüm yargı kararları hakkında işlem başlatın. Bu tür uygulamalara imza atan hâkim ve savcıların etkili yaptırımlara tâbi kılınmalarını sağlayın. Türkiye’yi AYM kararlarının gereğini yerine getirmeyen alt mahkemeler ve kamu görevlilerinin sebep olduğu utançtan kurtarın. Bu hususta caydırıcı yaptırımlar öngören yasal düzenlemelerin önünü açın. Milyonlarca Kürt vatandaşımızın oylarını yok sayan kayyım düzenine son verin. Seçilmişlere karşı her türlü vesayetin, engelin ortadan kaldırılmasını sağlayın. Bir polis memurunun seçilmiş milletvekilinin üzerine yürüme cesaretine son verin.  İfade hürriyetinin önünü tamamen açın. Üç maymuna dönmüş bu medya düzeniyle sadece dünyaya rezil oluyorsunuz. Ülke içinde trollerden oluşan bu cahil sürüsünün söylediği hiçbir şeyi zaten izlemiyor, zaten inanmıyor.” Dedi.

Konuşmanın ardından tek liste ile gidilen seçimlerde Özgür Öztürk başkanlığındaki liste göreve getirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.