MHP Heyeti Siirt’te « Siirt'te Net

SON DAKİKA

MHP Heyeti Siirt’te

Bu haber 22 Kasım 2021 - 8:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milliyetçi hareket partisi genel merkezinden aralarında yönetici ve milletvekillerinin olduğu bir heyet Adım Adım 2023 İl İl Anadolu programı kapsamında Siirt’e gelerek bazı temas incelemelerde bulundu.

Parti il Başkanlığı hizmet binasının açılışına katılan heyet partililer , muhtarlar ve vatandaşlarla görüştü.

MHP il başkanı Fatih Cantürk yaptığı konuşma da geçmişte yaşadıkları zorluklara değindi.Cantürk “Siirt’te bu kutlu davanın burada il yönetimini kuramadığım günleri hatırlıyorum. Bugün ise ve bundan sonra da milliyetçi hareket Partisi olarak Siirt’e en azından bir milletkiline ve belediyesine talip olduğumuzu burada beyan etmek istiyorum. Biri Kurtalan da bu kutsal topraklar için evliyalar diyarı Siirtimize diyor ki burası Kürdistan toprağı Kürdistan’a hoş geldiniz diyor. Burası Türkiye Cumhuriyeti devletinin sayılmaz bir parçasıdır burada olsa olsa vatansever, milliyetçi , ülkücü olur.” Dedi.

MHP Genel Sekreter Yardımcısı, İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu yaptığı konuşmada “Sözlerimin başında; Liderimiz, Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin selamlarını sahibi olan sizlere arz etmek isterim.
“Adım Adım 2023: İl İl Anadolu” temalı programlarımız kapsamında yurdumuzun dört bir yanında olduğu gibi bugün burada; Siirt’e de sizlerle birlikte olmaktan duyduğum mutluluğu bütün samimiyetimle söylemekten onur duyuyorum.
Şüphesiz sizler; toplumun nabzını tutmakla kalmıyor, atan nabzın bizatihi kendisi olarak mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev insanlarımızla temas halinde kalarak insanlarımızın derdine derman olma gayretiyle görevlerinizi ifa ediyorsunuz.
Sınırlarınız içinde; kimler ihtiyaç sahibidir, kim hangi sıkıntıyı yaşamaktadır, hangi sokakta hangi sorun çözüm beklemektedir bunları en iyi sizler bilmektesiniz.
Milliyetçi Hareket Partisi olarak sizlerin, Muhtarlarımızın sorumluluklarının bilincindeyiz.
Kısıtlı imkânlarla da olsa ifa etmeye çalıştığınız görevin ağırlığının, devletiyle vatandaş arasındaki en önemli halka olduğunuzun da farkındayız.
Bu sebeple; Bilge Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin “Muhtarlıklarımız varsa demokrasimiz diridir. Muhtar demek mahallesinin hadimi demektir.
Muhtar demek; mahalledeki devlet, mahalledeki dirayet, mahalledeki cesaret demektir.” Sözleri muhtarlık sistemiyle ilgili vizyonumuzun değişmez temellerini oluşturmaktadır.
Bu vizyonumuzun gereği; sizlerle buluşmaya, sizleri dinlemeye, sizlerden aldığımız bilgilerle sorunların çözümüne katkı sunmaya, Türkiye Büyük Millet Meclisi başta olmak üzere, mahallelerinizde çözüm bekleyen hususları dile getirmeye ve sürecin takipçisi olmaya ziyadesiyle önem vermekteyiz.
Çünkü biz Muhtarlarımızı; seçilerek göreve gelen, kendilerini seçen insanlarla bir arada yaşayan, TÜRK DEMOKRASİSİNİN ÇELİK ÇEKİRDEKLERİ olarak görüyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak gerçekleştirdiğimiz bu çalışmaların merkezinde sizlerin yani Muhtarlarımızın olması da bu sebepten dolayıdır.
Diğer yandan güzel şehrimiz ………………; hem bizim için, hem Türk milleti için, hem Milliyetçi Hareket Partisi, hem de Muhterem Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli için çok farklı anlamları bağrında taşımaktadır.
Biliyoruz ki;
Bu topraklar medeniyetin beşiği, insanlığın kalp atışının en güçlü şekilde yankılandığı topraklardır.
Güneş en güzel bu topraklara doğmakta, ay en güzel çehresini bu topraklarda göstermekte, gökyüzünün avizeleri en güzel sahnelerini bu topraklarda sergilemektedir.
Direnen çağa diz çöktüren ecdat; tarihin kaderini bu topraklarda yeniden yazdırmış, insanlığı esir alan karanlığı bu toraklarda hapsetmiş, milletlere ilham veren kültür pınarını bu topraklara akıtmıştır.
Türk milleti büyük bir medeniyetin kozasını bu toraklarda örmüş, beşeri âleme ilham veren güzellikler ilahi iradenin lütfuyla bu topraklarda yeşermiştir.
Asırların yorgun elleri acı ve hüzün taşısa da bu topraklarda; gün değmemiş umutlarla insanlığın kapısını yine çalmakta, talihin hediyesi hazinelerini tüm cömertliği ile sunmaya devam etmektedir.
Yarını aşan hayaller yine bu topraklarda kurulmakta, geleceği dört mevsim besleyerek aydınlatan geçmiş yine bu topraklarda yaşamakta, yepyeni hayallerin bestesi gönüllere, ilmek ilmek bu topraklarda nakşedilmektedir.
Velhasıl; dünyayı günahsız bir çocuğun kalbi gibi aklayıp paklayacak olan feyz bu topraklardan fışkırmakta, tarih nefessiz bir şekilde bu topraklarda çağlamakta, akacağı gönülleri sabırsızlıkla aramakta, bağrına basacağı yüzleri hasretle beklemektedir.
Biliyor ve inanıyoruz ki;
Topyekûn bir milletin sılası; ona kavuşana dek gurbet hüznüyle bütün yürekleri dağlayan memleket hasreti vatanımızın bu cennet köşesi için de geçerlidir.
Çünkü kutlu ecdadımızın Anadolu’ya vurduğu silinmez mühür bu topraklarda dövülmüş, bu toprakları bizlere emanet eden ecdat ilk besmelesini bu topraklarda çekmiştir.
Bugün de aynı duaya âmin diyebilen yürekler buradadır.
Bugün de bu kutlu emanete sahip çıkmak için sizden aldığımız güç ve sizden aldığımız destek ile; Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğinde var gücümüzle çalışma azmini taşıdığımızı bütün samimiyetim ile ifade etmek isterim.
Birliğimizi, dirliğimizi ve huzurumuzu müdafaa eden o ruh bugün de yarın da onlara karşı dik duracak şekilde dimdik varlığını muhafaza etmektedir.
Açık bir şekilde ifade etmem gerekir ki;
Önce teyakkuz, sonra taarruz için tetikte bekleyen bu milli duruş; yüzünü her zaman Türk milletine çeviren Milliyetçi Hareket Partisi ve Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin şahsında vücut bulmaktadır.
Ne zaman milletimizin yarınlarına dair bir tehlike belirse, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli; bir adım öne çıkmış ve milli direnişin işaret fişeğini tutuşturmuştur.
Onun tarafından ortaya konan tespitler, uyarılar ve öngörüler; hedefi tam ortasından vurmuş, devletin selameti, milletin bekası için söylediği her bir söz; yüz yıl önce yükselen istiklâl haykırışı gibi memleketin dört bir köşesine yayılmış ve gönüllerde daima yankı bulmuştur.
İlhamını Anadolu’nun derin köklerinden ve bu milletin irfan pınarından alan Milliyetçi Hareket Partisi; Türkiye’yi bekleyen tehlikelere karşı ilk tepkiyi veren milli refleks merkezi ve hassas sinir ucu olmuştur.
Milliyetçi Hareket Partisi ve onun muhterem Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin yaklaşımı kör muhalefet yapma amacı güden diğer kesimlerden her zaman farklı olmuş, yakın tarihimizde nerede bir kırılma yaşanmışsa Türk Milliyetçilerinin haykırışı Liderimizin yükselen sesinde kendisine yer bulmuştur.
Bu gerçek; Milliyetçi Hareket Partisi’nin dilinin, üslubunun ve düşüncelerinin hasmane değil dostane olduğunu herkese en net şekilde göstermiştir.
Bilinmelidir ki; Milliyetçi Hareket Partisi millet ve devlet menfaatine uygun her girişime destek vermiş, cumhurun yüklediği büyük sorumluluğun gereğini harfiyen yerine getirmekte bir an olsun tereddüde düşmemiştir.
Adı asırlar önce bengü taşlara kazınan büyük Türk milleti ne zaman bir badire ile karşılaşsa Türk Milliyetçileri “buradayım” demiş, Türk Devleti ne zaman birbiri ardına kurulan tuzaklara çekilmeye çalışılsa o tuzaklar Milliyetçi Hareket Partisi tarafından bozulmuştur.
Biliyoruz ki; bu büyük milletin kaynağı ve kavgası bugün de aynıdır, değişmemiştir!
Milliyetçi Hareket Partisi, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin Liderliğinde, bugün de hem siyasi geleneğimizi sürdürmekte, Türk milleti için hayatî meselelere temas etmekte hem de Türkiye’nin Lider Ülke olması için gereken bütün şartları yerine getirmektedir.

İşte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bu hassasiyetlerimizin şekillendirdiği bir sistemdir. FETÖ’den PKK’ya kadar geniş bir yelpazeye yayılan hasım cephenin; Cumhur İttifakının Türkiye’nin yarınlarına katkı sundukça feryat etmesinin sebebi budur.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin şahsında mücessem hâle gelen devletin ağır gölgesi, Ankara merkezli bir medeniyet tahayyülü kuranlara güven verdikçe gün yüzü göremeyeceklerini şer birlikteliği de çok iyi bilmektedir.Onlar da; Cumhur İttifakı’nın çizdiği tablonun Türkiye düşmanları için kâbus, Türkiye için müjde hüviyetinde olduğunu görmektedirler.
Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin toplumsal rolünü ifade etmesi açısından bir hususa daha değinmekte fayda görüyorum:
Bu toprakları vatan kılan manevi öncülerin başında; Hünkâr Hacı Bektaş Veli gelmektedir. Hacı Bektaş’ın bir dizinde ceylan, bir dizinde aslanla çizildiği resim; Hünkâr’ın en meşhur tasviridir.
İşte Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin de Milliyetçi Hareket Partisi’nin de toplumsal rolü; bu kadim resmin şifrelerinde saklıdır.
Yunusların, Hacı Bektaşların, Yesevilerin mayasıyla yoğrulan kadrolarımız bu milletin bütün

Mukaddesatımıza el uzatanların, birliğimize kast edenlerin, geleceğimizi karartmaya çalışanların karşısında Cumhur İttifakı; cumhurun yani sizlerin verdiği güç ile varlığı aşılmaz bir set gibi durmaya devam edecektir.
Sözlerimi Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin sizlere olan muhabbetini ifade eden şu cümlelerle tamamlamak isterim:
“Kürt kökenli kardeşlerimiz, milletimizin kopmaz birer mensubudur. PKK ile Kürt kökenli kardeşlerimizi bir ve aynı görmek tam bir cinayettir. Terör örgütünün gayesi, varmak istediği menfur aşama da esasen budur. PKK ile Kürt kökenli kardeşlerimizi eşitlemek, milleti inkar eden, Türkiye’nin altını dinamitleyen kör bir tuzaktır. Bu tuzağa hiçbir sağduyulu vatandaşımız itibar etmeyecek, hiçbir dava arkadaşımız düşmeyecektir.”
“Ortak kültür ve tarih şemsiyesinin altında toplanan büyük bir aile olduğumuz gerçeğini asla unutmadan sadırdan sadıra, gönülden dile dökülen muhabbet ve kardeşlik mesajlarımızla herkesi bir gördük ve birlikte kabul ettik. Eğreti kahramanlıklara, sahte çığırtkanlıklara, görevli provokatörlere yüzümüz tamamıyla dönüktür. Psikolojik hareketler, casusluk manevraları, algı operasyonları yalan ve aldatma düzenekleri bizim ne kardeşliğimizi bozabilecek ne de milli birliğin surlarından delik açabilecektir. Bu konuda kararlıyız.
Cumhur İttifakı olarak Cumhuriyet’e sahip çıkacağız. Nerede bir vatan evladı varsa onunla kucaklaşacağız. Her yerde olacağız, her yürekte bulunacağız. Allah’ın izniyle başaracağız. “
Açık yüreklilikle ifade ediyorum:
Buradaki her bir vatandaşımızın Ankara’da bir evi vardır. Bu büyük çatının adı Milliyetçi Hareket Partisi’dir.
Buradaki her bir Muhtarımızın 24 saat ulaşabileceği Milletvekilleri, MYK Üyeleri, İl Başkanları ve İlçe Başkanları vardır. Onların adresi de Milliyetçi Hareket Partisidir.
Bu duygu ve düşüncelerle;
Muhterem heyetinizi tekrar saygıyla selamlıyor, bizleri bağrınıza bastığınız, samimiyetle kucakladığınız için hepinize teker teker teşekkür ediyorum. “ dedi.
Heyet temaslarının ardımdan Siirt’ten ayrıldı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.