REKTÖR PROF.DR. ŞINDAK ÜNİVERSETİMİZİN EĞİTİM ÇITASI YÜKSEK « Siirt'te Net

SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Siirt Mitingine Bombalı Tuzak

Emniyet Müdürlüğü, SİİRT HABERLERİ

REKTÖR PROF.DR. ŞINDAK ÜNİVERSETİMİZİN EĞİTİM ÇITASI YÜKSEK

Bu haber 26 Ocak 2021 - 15:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Nihat Şındak, Üniversitenin eğitim çıtasının yüksek olduğunu söyledi. Prof. Dr.Şındak üniversite üst düzey yöneticileri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Üniversitenin sosyal tesislerinde düzenlenen basın toplantısında  Prof.Dr.Rektör Prof.Dr.Şındak  pandemi dönemde yaptıkları çalışmaları anlatarak başladı.

Pandemi döneminde de yoğun bir çalışma içerisine girdiklerini belirten  Prof.Dr. Şındak “ Öğrencisiz üniversitenin bir tadı yok.Bunu pandemi döneminde gördük. Gençler üniversitelerin gülleridirler. Biz pandemi döneminde boş durmadık. Özellikle akademik pozisyondaki kadrolarımıza atamalar gerçekleştirdik. Bunlardan 13 tanesi tıp fakültesi kadrosunda. Bu atamalarla birlikte akademisyen sayımız 600 ü , idari personel sayımızda 500 ü geçti. Öğrenci sayımızda 17 bine yakındır. Bunlardan 2400 ü yabancı uyruklu. Yine bu dönemde alt yapı ile ilgili fiziki eksikliklerimizi gideriyoruz. Eğitim çıtamız yüksek. Öğrencilerimiz mezun olduklarında gittikleri yerlerde işini yapan insanlar olarak görülüyorlar.Biz üniversitemizi dünyanın her yerinden öğrencilerin ben bu üniversitede okurum dediği bir konuma getirmek istiyoruz. Özellikle uluslararasılaştırmada elde ettiğimiz başarıyı sürdürmek istiyoruz.”  Dedi.

Tarım ve hayvancılık alanlarında ihtisas üniversitesi olduklarını hatırlatan Pro.Dr.Şındak bu alanda da hızlı bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirtti. Küçükbaş hayvan payetleme merkezi ile hayvan hastanesinin bu yıl içerisinde tamamlanacağını ifade eden Prof.Dr.Şındak  “Tarım ve hayvancılık alanlarında çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu alanda 2020 yılında 3 milyon Tl bütçemiz vardı. Tarım alanında fıstıkçılık hayvancılık alanında keçi başta olmak üzere 6 konuda çalışmalarımız var. Bunlara ilişkin projelerimizi hazırladık.2021 yılı bütçesi de geldiğinde de hemen çalışmalara başlayacağız. Küçükbaş hayvan payetleme ile hayvan hastanesi inşaatları bu yıl içerisinde bitirilecek.Payetleme merkezi yalnız Siirte ve bölgemize değil, bütün ülkeye hizmet edecek niteliktedir.Aynı şekilde 8 bini kapalı 10 bin metre üzerinde kurulu olan havyan hastanesi die büyük katkılarda bulunacaktır.” Dedi.

Tıp Fakültesi ve bazı yüksek okulların inşaatlarında değinen Prof.Dr.Şındak 40 milyon  Tl bütçeli tıp fakültesi morfoloji binasının yatırım planına alındığını belirterek Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesinde misafir öğrenci olarak okuyan öğrencileri buradan mezun etmek istediklerini söyledi.

Morfoloji binası ile sağlık alanında hizmet veren birimlerin binalarının Kezer Kampusunda yapılacağını belirten Prof. Dr.Şındak “ 40 milyon Tl bütçeli morfoloji binamız yatırım planına alındı. Biz halen Vanda okuyan tıp fakültesi öğrencilerimizi burada mezun etmek istiyoruz. Morfoloji binası ile sağlık alanında eğitim veren birimlerimizin inşaatlarını Kezer Kampusunda yapacağız. Sosyal ve teknik meslek yüksek okulumuzun binası ile Merkez Kampusunda inşa edilecek. “ dedi.

Toplantı basın mensuplarının çeşitli konulardaki sorularının cevaplandırılması ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.