SİİRT’TE TOPLANTI VE YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHLARINA YENİ DÜZENLEME « Siirt'te Net

SON DAKİKA

SİİRT’TE TOPLANTI VE YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHLARINA YENİ DÜZENLEME

Bu haber 21 Ocak 2021 - 15:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Siirtte toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin güzergahları yeniden belirlindi. Siirt Valiliğinin yaptığı belirlemelere göre Siirtte toplantı ve gösteri alanı olarak Nevruz Alanı, Cumhuriyet Meydanı ve Siirt Atatürk Stadyumu çevresi olmak üzere üç yer belirlendi.

Bu konuda Siirt Valiliğinden yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklama şöyle “ 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 6’ncı maddesi ile Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3’üncü maddesi gereğince, Valilik Makamının 18.01.2021 tarih ve 5 sayılı Olurları ile yeniden güncellenen “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Güzergâh Planları” ile ilgili toplanma yeri, yürüyüş güzergâhı, toplantı alanı, dağılma güzergâhları, pankart ve afiş asılacak yerlere dair usul ve esaslar aşağıya çıkartılmıştır.

1 – NEVRUZ ALANI

Toplanma Alanı : Mithat Öktüren Caddesi ile Lütfı Kayra Caddesinin kesiştiği nokta.

Yürüyüş Güzergahı: Toplanma alanından Lütfı Kayra Caddesini takiben Abdurrahman Kavak Caddesi üzerinde bulunan toplantı alanına kadar olan güzergâh.(Yaklaşık 450 metre)

Toplantı Alanı : Abdurrahman Kavak ile Süreyya Öner Caddeleri ve 1312 ile 1301. Sokakların arasındaki boş alan. (Yaklaşık 21000 m2)

Dağılma Güzergahı: Abdurrahman Kavak, Süreyya Öner ve Lütfı Kayra Caddeleri ile bu Caddelere bağlı ara sokaklar.

Pankart ve Afiş Asılacak Yerler : 1 No’lu Toplantı ve Gösteri Yürüyüş Alanının Abdurrahman Kavak Caddesi üzerindeki giriş kısmı pankart, afişler için ise şehrin muhtelif yerlerinde bulunan belediyeye ait billboardlar.

CUMHURİYET MEYDANI

Toplanma Alanı : Mithat Öktüren Caddesi ile Lütfı Kayra Caddesinin kesiştiği nokta.

Yürüyüş Güzergahı : Toplanma alanından Mithat Öktüren Caddesini takiben Cumhuriyet Meydanına kadar olan güzergahı. (Yaklaşık 400 metre)

Toplantı Alanı :   Cumhuriyet Meydanı. (Yaklaşık 4300 m2)

Dağılma Güzergahı : Şeyh El Hazin Bulvarı (Aydınlar Caddesi), Mithat Öktüren    ve Cumhuriyet

Caddeleri ile bu caddelere bağlı ara sokaklar.

Pankart ve Afiş Asılacak Yerler : Şeyh El Hazin Caddesi (Aydınlar Caddesi), Güreş Caddesi kavşağına ve eski Özel İdare iş hanı karşısındaki refüjde bulunan aydınlatma direklerine, pankart ve afişler için ise şehrin muhtelif yerlerinde bulunan belediyeye ait bilboardlar.

SİİRT ATATÜRK STADYUMU

Toplanma Alanı :   Şeyh Ebul Vefa Caddesi ile Hükümet Caddesinin kesiştiği nokta.                (Atatürk

Stadyumu Önü).

Toplantı Alanı :   Atatürk Stadyumu. (Yaklaşık 14500 m2)

Dağılma Güzergahı : Hükümet Caddesi Cumhuriyet Meydanı Yönü, Ekrem Bilek Caddesi, Cemil Ertekin Caddesi (Ziraat Caddesi) ve Hami Efendi Caddesi ile bu caddelere bağlı ara sokaklar.

Pankart ve Afiş Asılacak Yerler: Şeyh El Hazin Caddesi (Aydınlar Caddesi), Güreş Caddesi kavşağına, eski Özel İdare iş hanı karşısındaki refüjde bulunan aydınlatma direklerine, pankart ve afişler için ise şehrin muhtelif yerlerinde bulunan belediyeye ait billboardlar.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ MEYDANI

Toplanma Alanı: 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Eski Valilik Binası önü.

Toplantı Alanı: 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Eski Valilik Binası önü.(Yaklaşık 6100 m2+ 2300 m2)

Dağılma Güzergâhı: Lise Caddesi, Hükümet Caddesi, Bankalar Caddesi, Gaffar Okan Caddesi.

Pankart ve Afiş Asılacak Yerler: Şeyh El Hazin Caddesi (Aydınlar Caddesi), Güreş Caddesi kavşağına ve eski Özel İdare iş hanı karşısındaki refüjde bulunan aydınlatma direklerine, pankart ve afişler için ise şehrin muhtelif yerlerinde bulunan belediyeye ait billboardlar.

GENEL HÜKÜMLER

Bu planlar ilan edildikten (15) gün sonra yürürlüğe girecektir.

Bu planın yürürlüğe girmesi ile birlikte, bir önceki Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Güzergâh Planı yürürlükten kaldırılacaktır.

2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ve ilgili yönetmeliğe göre güncellenen 1 No’lu, 2 No’ lu ile 3 No’lu ve 4 No’lu Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Güzergâları haricinde “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü” yapılamaz.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.