Bu Görüntü İlimize Yakışmıyor « Siirt'te Net

SON DAKİKA

Bu Görüntü İlimize Yakışmıyor

Bu haber 20 Şubat 2018 - 8:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şehir merkezinde yıllardır atıl durumdaki bulunan bu binanın yıktırılarak yerine yepyeni modern bir projenin hayata geçmesinin artık zamanı geldi.

İlimiz Güres Caddesi ile Aydınlar Caddesine bakan Özel İdare binası bulunduğu konum itibariyle şehrin en güzel yerinde yer alıyor. Miadını doldurduğu için yıllar önce boşaltılan bina, üzerinde bulunduğu 16 dönümlük araziyle Vakıflar Müdürlüğü ait. Söz konusu tüm alanı kapsayacak da önce bir proje düşünülmüştü. Ancak o zamanın yöneticilerinin işgüzarlığı nedeniyle hayata geçmeyen ve daha sonra da Vakıflar müdürlüğü tarafından rantablı bulmayan proje tamamıyla rafa kaldırılmıştı. Yap-işlet-devret modeliyle çağrıya çıkan araziye hiçbir yatırımcı talip çıkmayınca süreç sürüncemede kaldı. Olan yine memlekete oldu, vatandaşlar mezbeleye dönen binanın madde bağımlılarının mekanı haline geldiğini iddia etti.

ESKİ KADIN DOĞUM HASTANESİ VE ZİRAAT BANKASI BİNASI ATIL DURUMDA

Vatandaşlar, “İlimizde bazı kurumlar sorumsuzca davranıyor. Nitekim Vakıflar Genel Müdürlüğü de ilimizin en güzel yerinde yer alan Vakıflar Müdürlüğüne ait Sebze Hali üzerindeki 16 dönümlük arsa yıllarca atıl bırakıldı. Halen Aydınlar Caddesi üzerindeki İl Özel idareye ait iş merkezi binasındaki işyerleri atıl durumda. Eski ismiyle Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine ait Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi binası da aynı şekilde atıl durumda. Çünkü bu binalarda cam ve çerçeve kalmadığı gibi halen binalar uçucu madde bağımlıların mekanı haline gelmiş. Hiç kimse çıkarları uğruna memleketin gelişiminin önüne set çekmemelidir. Ayrıca Ziraat bankası binası biran önce yıktırılarak daha güzel şirin ve Siirt mimarisine uygun küçük bir bina yapılmalıdır. Etrafı yeşil alan ve ağaçlandırma olacak şekilde dizayn edilecek bin projeye tüm Siirtliler destek verecektir” dedi.

İŞ KUR BİNASI ATIL KALACAK ENDİŞESİ

Birkaç ay önce Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Müdürlüğünün yeni binasına taşınmasıyla sorumsuz yöneticiler yüzünden eski bina da atıl duruma düştü. İşkur binasına giren hırsızların yaklaşık 150 bin TL’nin üzerinde binaya zarar verdiği iddia edildi. Vatandaşlar, duyarlılığından dolayı teşekkür ettiği Siirt Valisi Ali Fuat Atik’in he vakıflar projesiyle ilgileneceğini hem de İŞ-Kur binasını zarara uğrattığı için ihmali bulunan yöneticiler hakkında gerekli adımları atacağı inancında olduklarını dile getirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.