KORUCULAR, SIKINTI İÇERİSİNDE « Siirt'te Net

SON DAKİKA

SİİRT, DENİZ TOPRAK’LA COŞTU

KÜLTÜR VE SANAT, Siirt Belediyesi

KORUCULAR, SIKINTI İÇERİSİNDE

Bu haber 04 Haziran 2017 - 12:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ANADOLU KAM-ŞADER ile GÜVENLİK KORUCULARI SİİRT İL BAŞKANI İSMAİL ŞEHİTOĞLU; UNUTULMAMALIDIR Kİ HER ZAMAN SÖYLEDİĞİMİZ ÜZERE KORUCULAR DOĞU VE GÜNEYDOĞU’NUN TEMİNATI OLUP, ASLA MAĞDUR EDİLECEK BİR CAMİA DEĞİLDİR.

Gazetemiz Siirt’i ziyaret eden Anadolu KAM-ŞADER Güvenlik Korucuları Siirt İl Başkanı İsmail Şehitoğlu, korucuların 30 yılı aşkın bir süredir .Türkiye Cumhuriyetinin birlik ve bütünlüğü için mücadele eden ve bu mücadelede 2.000’e yakın şehit vermiş olan büyük bir camia olduğunu ifade ederek, ne yazık ki özlük haklarımız tam olarak sağlanamamıştır.

Özellikle son 2 yıl içerisinde terörle mücadele konusunda korucularımızın ne denli aktif olarak görev aldıklarını ve bu mücadelede en ön saflarda yer

aldığı hepimizin malumudur. Eski dönemlere göre özlük haklarımızda bazı iyileştirmeler olmuştur, örneğin eskiden geçici köy korucusu olarak geçen ismimiz güvenlik korucusu olarak değiştirilmiş, kendi can güvenliği adına harçsız tabanca ruhsatı alabilmeleri

sağlanmış ve son olarak sağlık güvenceleri sağlanmıştır. Unutulmamalıdır ki her zaman söy-

lediğimiz üzere korucular Doğu ve Güneydoğu’nun teminatı olup, asla mağdur edilecek bir camia değildir. Korucuların özlük hakları bakımından geride bırakılmaları, mağdur edilmeleri bir başka deyişle ekonomik ve sosyal açıdan geride bırakılmaları bölgeyi teröristlere teslim etmekle aynı anlamı taşımaktadır. Canını ortaya koyan korucu camiasının almış oldukları maaşın asgari ücrete denk gelmesi korucular adına büyük bir talihsizliktir. Referandum sürecinde canla başla çalışan korucular özellikle Konfederasyon Baş-

kanları Ziya Sözen’in öncülüğünde 22 il ve 83 ilçede huzura evet, teröre hayır mitingleri düzenleyerek referandumda evet oy oranının bölgede yüksek oranda yakalanmasında büyük bir katkı sağlamış ve eski seçimlere nazaran 7 Haziran seçimlerinde %29 olan oy oranı referandum sürecinde %48’i yakalamış ve önemli bir artış  sağlanmıştır ve bu durum 22 doğu ilinde de geçerli olmuştur. Korucular devlete karşı olan sorumluluklarını her zaman olduğu gibi yerine getirmiştir.

EN AZ MEMUR MAAŞI DÜZEYI…

Korucuların devletten isteği maaşlarının en az bir memur maaşı seviyesine yükseltilerek refah düzeylerinin arttırılmasıdır. Kendi canlarını hiçe sayarak her zaman için devletinin yanında yer alan korucular, her zaman için güçlü olan bir birliktir. İş kolunda çalışan bir eleman gibi görülmemeliyiz ve maaş şartlarımızın iyileştirilmesi gerekmektedir demektedirler.

ASKERLIKTEN MUAF…

Korucular da şehit asker ve polis ailelerinin askerlik görevinden muaf tutulmaları gibi kendi şehit korucu ailelerinde muaf tutulması gerektiğini belirtirlerken,

GÖNÜLLER ICIN DÜZENLEME…

Şehitoğlu, ülke genelinde 20.000’i aşkın gönüllü korucu bulunduğunu ifade ederek bunlara da mümkünse kadro verilmesi gerekti ğini, mümkün değil ise emeklilik yaşları geldiğinde kendilerine emekli statüsü kazandırılması gerektiğini belirtti.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.