Bakırhan; “Farklılıklar Ülkenin Zenginliği ve Geleceğidir” « Siirt'te Net

SON DAKİKA

Bakırhan; “Farklılıklar Ülkenin Zenginliği ve Geleceğidir”

Bu haber 03 Mayıs 2016 - 16:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Siirt belediye meclisinin Mayıs 2016 toplantılarının ilk gün oturumu Belediye Eş Başkanı Tuncer Bakırhan başkanlığında meclis üyelerinin katılımıyla, Belediye meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Mayıs ayı meclis toplantılarının açılış konuşmasını yapan Siirt  Belediye Eş Başkanı  Tuncer Bakırhan, Dün dünya emekçilerinin birlik dayanışma günü olan 1 Mayıs işçi bayramı olduğunu  hatırlatarak,“Özelde Siirt belediyesi bünyesinde bulunan emekçilerin, genelde tüm dünya emekçilerinin 1 Mayıs bayramlarını kutluyorum. 1 Mayısın başta ülkemiz olmak üzere dünyanın her yerinde emek harcayan, alın teri döken, emeği ile geçinen insanların huzurlu mutlu çok iyi bir yaşam standardına kavuşmasına vesile olur. Bizler onlar ile birlikte olduğumuzu ve mücadelelerini desteklediğimizi belirtmek istiyoruz. 1 Mayısın ülkemizde barışa, kardeşliğe ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmasının devamında Türkiye’nin içinde bulunduğu siyasi süreci  değerlendiren Bakırhan,  “Ülkemizdeki mevcut tablo çok iç açıcı değil. Bu tablonun değişmesi barış, müzakere ve diyalog ikliminin tekrar yeşermesi hepimizin talebidir. Yaşanan huzursuzluk ekonomiye de, ticarete de ve yaşamın her alanına yansıyor. Gittiğimiz gördüğümüz ve gezdiğimiz her yerde insanların çok ciddi bir beklentisi var. Umarım ülkeyi yönetenler halkların bu beklentilerini karşılayacak yol yöntemi en kısa sürede bulurlar. İçinde bulunduğum ortamda her gün cenazeler, ölümler, yıkım,  huzursuzluk var. Artık sadece bölgede değil, ülkenin batısında da bombalar patlıyor. Bu anlamda Türkiye’nin hiçbir yeri tam anlamıyla bir huzur ortamı yok.   Bu yaşananlar karşısında herkesin el birliği ile tekrar barışın, huzurun hüküm sürdüğü, insanların ölmediği, yaşamlarını yitirmediği bir Türkiye yaratma konusunda bir emek ve çaba içerinde olması gerekiyor. Türkiye, içinde çok renkli ve farklı etnik gurupların olduğu bir mozaiğe sahiptir. Bu mozaiğin yaşatılması ülkenin zenginliği ve geleceğidir. Ne kadar renklilik ve farklılık varsa ve bunlar ne kadar kendilerini yaşatabilirse, ülkemizin demokrasisine ve gelişmişliğine daha da katkı sağlar. Bizimde temel talebimiz budur” şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda belediye bünyesinde yürütülen ve yürütülecek olan hizmetlere  değinen Bakırhan şunları söyledi; “Yaz mevsiminin gelişiyle birlikte, belediyemiz bünyesinde halka yönelik yürütülen hizmetler noktasında yoğun bir çalışma dönemine giriyoruz.  Birçok hizmettin hayata geçirilmesi konusunda ihale işlemlerimizi tamamladık.  Birçok alanda çalışmalarımız devam ediyor.  Yaz mevsimi ile birlikte kent genelinde yol, yapım düzenleme çalışmalarının yanı sıra, yeni yeşil alanlar, parklar, çocuk oyun parkları,  taziye evi olmayan mahalle bırakmama hedefimiz var. Araç filomuza yeni araçların eklenmesi için çalışmalarımıza devam etmekteyiz.  Kızlar tepesinin yanında bulunan ve davalık olan 17 dönümlük arazi belediye lehine sonuçlandı.  Hazırlanan proje ile bu alanda kızlar tepesine katılarak park yapılacaktır.  Belediye yönetimi, meclis üyeleri, birimlerimiz ile birlikte 2016 yılı içerinde halkımızın talepleri doğrultusunda, belediyenin mevcut bütçesi olanaklarının el verdiği kadarı ile halkımızın taleplerini karşılayacağız.  Belediye bünyesinde meclis üyeleri tarafından getirilen proje olursa bunları halkımız, kamuoyu ve basınla paylaşmaya devam edeceğiz.

Bakırhan’ın açılış konuşması ardından, Siirt belediye meclisinin Mayıs 2016 toplantılarının ilk gün oturumu gündem maddeleri arasında yer alan, bir evvelki meclis toplantı zaptının tasdiki ve memur kadro derece değişikliği maddeleri üzerinde yapılan görüşmeler ardından oybirliği ile kabul edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.