Sağlık Müdürü Dr. Ömür Her Kesime Ulaşıyor « Siirt'te Net

SON DAKİKA

Sabıka Kaydı Fazla Hırsızlık Şüphelisi Tutuklandı

Emniyet Müdürlüğü, SİİRT HABERLERİ

Sağlık Müdürü Dr. Ömür Her Kesime Ulaşıyor

Bu haber 18 Temmuz 2021 - 12:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

DİN ALİMİ TOPRAK AŞI OLMAYANLARI KURAN KURSUMUZA ALMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ

Daha çok insanımızın aşı olması için adeta seferberlik başlatan Sağlık Müdürlüğü toplumun her kesimine ulaşmaya çalışıyor. Siirt İl Sağlık Müdürü Dr.Erol Emre Ömür  toplum önderlerini ve din alimlerini ziyaret ederek onların desteğini almaya çalışıyor.

Dr.Ömür Tilloda faaliyet gösteren Hz.İsmail Fakirullah Kuran Kursunu ziyaret ederek  yöneticisi İsmail Toprak Hoca ile görüştü ve desteğini istedi.

Bu konuda herkesin duyarlı olması gerektiğini ve bu duyarlılığı göstermeyenlerin dinen sorumlu olacaklarını belirten Toprak Hoca kuran kurslarına aşı olmayanları almamayı düşündüklerini söyledi.

Son dönemlerde Siirtin ciddi manada haberlerde gündem olmaya başladığını belirten Toprak Hoca “Mevcut hadise Siirt ‘i onurlandıracak değil bir lakin hepimizi üzecek bir durum bayraktarlığını yapmamız gereken konularda yine maalesef Siirt sonlarda duruyor. Hadiseyi sayın müdürümüzün talepleri doğrultusunda islami bir bakış acısından gündem etmek istedik  İslam hukukunda fıkıhta zarara sebep olacak bir şeyi def etmek insan oğluna zarar gelecek şeyleri ortadan kaldırmak vaciptir. Bu fıkhı bir kaidedir.Dolayısıyla bugün aşılanma olayına hepimizin ciddi manada destek vermesi lazım.Çünkü aşılanma kişinin kendine gelecek zararların def etmeye vesile olduğu gibi başkalarının da zarar görmesine engel oluyor.Hadiseyi başka bir  cenahtan mütalaa etme yansımız var.Resülullah (AS) münafıkların vsaıflarını zikrederken bir tanesini de emanete ihanet etmek olarak telakki ediyor.Bu gün bizlere emanet olarak bahşedilmiş bu bedene yapılabilecek en büyük yanlış en büyük ihanet aşı yapmayarak  kişinin kendi ölümüne sebebiyet vererek ölümüne yol açan bir intihar girişimine  eş değer durumdur ki , kişi bu sebepten ölürse  intihar eden kişinin  cürmünü kazanmış olur.Yada aşı olamayarak başkalarının hastalanmasına ve ölümüne yol açan kişi kasten adam öldürmüş gibi günahkar olur.O nedenle mutlaka aşı olayına ciddi manada destek olmamız gerekiyor.”  Dedi.

Siirt halkının bu konuda çok şanslı olduğunu belirten Toprak hoca Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin evlere işyerlerine ve Kuran Kurslarına kadar  giderek vatandaşı aşıladığını belirterek Sağlık Müdürü Dr.Ömür  ve ekibine teşekkür etti.

İslam tarihinden örnekler veren Toprak Hoca Hz.Ömerin bulaşıcı bir hastalığa yakalan bir kadının Kabe de tavaf etmesini önlediğini ve evine gönderdiğini belirtti. Toprak Hoca “ Bu ibadeti önleyen kim? Resullulahın varisi müminlerin emiri. Bunu önleyen halife bu gün aramızda olsa kahvelerde keyif için oturan insanların bulaşa sebep olmalarına karşı takınacağı tavır ne olurdu?Bu gün kanunen cenazelerin ve taziye evlerinin önü açıldı. Ancak toplumsal bir sorumluluk adına Siirt’te vakaların bu seviyeye çıktığı bir dönemde bu hastalığın seyrini  daha aşağılara çekmek için her türlü teşebbüsü yapmakta hepimiz için vaciptir. Bir insanı katleden insan bütün insanlığı  katletmiş gibidir.” Dedi.

Toprak  Hoca Hz İsmail Fakirullah Kuran Kursu olarak aşı kartı olmayanları  içeri almamayı düşündüklerini belirterek herkesin bu konuda anlayışlı olmalarını diledi.

Dr Ömürde yaptıkları aşılama çalışmaları hakkında bilgi verdi ve  desteğinden dolayı Toprak Hocaya teşekkür etti.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.